Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 256
Pavisam: 2979794

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija no kļavas (18.04.2011)

Pirms gada, kad bērnam bija 6 mēn., asinsanalīzēs uzrādījās alerģija uz kļavu. Veicot alerģijas noteikšanu pēc „svītriņu” metodes ~1 gada vecumā, šāda alerģija neuzrādījās. Gan pagājušajā gadā, gan šogad tieši aprīlī, kad ziedēšanas kalendārā kļava ir uzrādīta kā aktīvs alergēns, ir sācies klepus. Vai šī situācija varētu iezīmēt likumsakarību, ka alerģija tomēr pastāv un klepus ir reakcija uz to? Vai alerģijas rosinātu klepu var pavadīt augsta temperatūra?

Klepus (18.04.2011)

Manam bērnam (2 gadi 4 mēneši) nu jau vairāk nekā pāris mēnešus ir novērojams klepus naktī, kad guļ. Ir bijis arī agrāk, bet ne tik ilgu periodu. Sauss klepus. Pie tam neatkarīgi no vietas, kur nakšņojam - mājās, ciemos vai dārziņā pusdienlaikā (auklīte saka, ka reizēm esot). Nav katru nakti, bet reizi divās naktīs apmēram. Sākumā domājām, ka tāpēc, ka saaukstējies, taču to izārstējām, bet klepus ik pa laikam atkārtojas. Visādi citādi bērns ir vesels, tikai tas klepus. Esam vairākas reizes bijuši pie ģimenes ārsta, bet tas saka, ka viss esot kārtībā - trokšņu nav, plaušas tīras. Vienreiz bija iesnas un apsārtis kakls, izrakstīja zāles, bet iesnas jau sen kā beigušās un kakls arī vesels, bet klepus ir tāpat. Īsti vairs nesaprotam, ko darīt, jo tikko atkal bijām pie ģimenes ārsta, bet viņa pateica, ka nekā neatrodot, viss esot tīrs un trokšņu nav. Piebildīšu, ka bērns ir gana aktīvs un daudz skraida, taču nav novērota ne aizdusa, ne elpas trūkums, kas varbūt varētu liecināt par astmu vai citām elpošanas problēmām. Manai māsai bērnībā bija astma un apmēram zinu pazīmes, kas liecināja, ka kaut kas nav kārtībā. Bet šajā gadījumā tādas nenovēroju. Alerģijas arī nav novērotas - vismaz ārējas, ar izsitumiem uz ādas vai līdzīgi. Gaidu Jūsu komentāru un viedokli.

Alerģija 5 mēnešus vecam bērniņam (06.04.2011)

Sakiet, lūdzu, vai no ķirbja, kartupeļa un kabača var būt alerģija?

Vai bērnam ir alerģija? (06.04.2011)

Dēliņam ir trīs mēneši, aiz austiņām, kakla krokās ir apsārtis, dažreiz paliek jēls un plaisā, arī roku un kāju locītavas paliek jēlas... No sākuma uz kakliņa un krūts bija mazās, sarkanās pumpiņas, tāpēc domāju, ka tā ir sviedrene, jo bērniņš ir paliels un varbūt svīst, bet tagad tās pumpiņas kļuva par vienu lielu pleķi. Baroju bērnu tikai ar krūti, tāpēc skatos, ko pati ēdu.Domāju, ka izņēmu no uztura visus alerģiskus produktus, bet nu laikam nē! (Manā ēdienkartē ir tikai putras - griķu, auzupārslu, graudu maize, kartupeļi, cūkgaļa un diezgan daudz lietoju margarīnu... Vai tiešam uz kādu no šiem produktiem var būt alerģija? Vai tik mazam bērnam var noteikt, uz ko ir tā alerģija? Un cik laicīgi pirms analīzēm jāpārstāj lietot Zyrtec?!

Alerģijas pakāpe (06.04.2011)

Manai 3 gadus vecajai meitiņai ir noteikta 4. pakāpes alerģija uz putekļu ērcīti. Ko nozīmē šīs pakāpes? Cik to ir un kura tad ir augstākā un kura zemākā?

Vai bērnam ir astma? (06.04.2011)

Manam bērnam jau piedzimstot laiku pa laikam bija sauss klepus, it sevišķi no rītiem, ārsti to izskaidroja kā dabīgu elpceļu attīrīšanu, klepus turpinājās. Piecos mēnešos, bērnam sākot aktīvi velties,  parādījās smaga aizdusa vai sēkšana pie izelpas, septiņos mēnešos kādu reizi, kad bija sasmējies par daudz, sāka ļoti klepot, tagad puikam ir astoņi mēneši, tādas klepošanas pie ļoti lielas aktivitātes reizē sēkšanas ir ļoti biezas, dzīvojam Īrijā, ārsti apgalvo, ka tas bērniņam no slodzes, arī svars ir diezgan liels, kad neesot nekas briesmīgs. Tagad jau trešo dienu mazais ir nopietni saaukstējies, iesnas, klepus, briesmīga elpa, pie izelpas, sēcoša, smaga, īsa ieelpa. Biju pie ārsta, teica, ka trokšņu neesot, rīt atkal iešu, jo sāku uztraukties par lēkmju iespējamību, dienas laikā situācija ir pasliktinājusies, ir neliela temperatūra. Pie tā visa vēl zobu nākšanas laiks. VAI TAS VISS VARĒTU LIECINĀT PAR ASTMU? Pašai bērnībā ir bijusi astma ilgu gadu garumā. Atgriezos Latvijā aprīlī, jo šeit reizēm ārsti ir ļoti vienaldzīgi pret iebraucējiem. Varbūt bērnam ir nepieciešama bronhu pārbaude? Ļoti ceru uz jūsu atbildi.

Izsitumi un sausi, sarkani pleķi zīdainim. (03.04.2011)

Vēlos jautāt par savu mazo puisīti. Dēlam (3 mēneši).) uz vaigiem, pierītes pārādījās sarkani izsitumi, kļuva grubuļaina sejiņa...baroju ar mākslīgo maisījumu no 2 mēnešu vecuma ar Aptamil... ārsts teica, lai lietojam Aptamil HA 1, bet bērnam šķidrs vēders parādījās un nekas īsti nemainās. Cīnāmies jau 3 nedēļas,  ārsts teica, lai Zirtex papilina, kamēr to pilina viss kārtībā,  pārstāj, atkal viss parādās. Ko, lūdzu, jūs ieteiktu darīt, cik bieži piena maisījumus drīkst mainīt zīdainim?

Alerģija zīdainim (01.04.2011)

Bērnam šobrīd trīs mēneši, svarā pieņemas labi, nav caurejas, no otrā mēneša ģimenes ārsts konstatēja alerģiju - izsitumi uz ādas (sākumā sarkanas un miesas krāsas pumpiņas, tad sausi, asi ādas pleķīši), kas nav pārgājuši. Bērns tiek barots tikai ar mātes pienu un ģimenē neviens nav alerģisks. Tā kā, mazgājot bērnu, neizmantojām ziepes, ka arī losjonus, tad iespējamais alerģijas iemesls varētu būt pārtika, ko uzturā lieto māte, tomēr nevar īsti konstatēt, kas tieši izraisa alerģiju (tie varētu būt gan kvieši, gan piena produkti, gan olas, burkāni u.c.). Jautājums, cik ilgā laikā alergēns nokļūst mātes pienā? Pēc cik ilga laika bērnam varētu parādīties izsitumi un pēc cik ilga laika tie varētu samazināties, kad alergēns vairs netiek lietots mātes uzturā (cik ilgi jāievēro diēta, lai konstatētu izmaiņas! ?). Tāpat vēlos jautāt, vai tik mazam bērnam iespējams diagnosticēt (kādi pastāv medicīniskie veidi?), no kā tieši ir alerģija? Vai to var noteikt, piemēram, pēc izsitumu veida - piemēram, vai tas ir no kviešiem vai no govs piena?

Izsitumi un sausi, sarkani pleķi zīdainim. (01.04.2011)

Vēlos jautāt par savu mazo puisīti. Dēlam (3 mēneši).) uz vaigiem, pierītes pārādījās sarkani izsitumi, kļuva grubuļaina sejiņa...baroju ar mākslīgo maisījumu no 2 mēnešu vecuma ar Aptamil... ārsts teica, lai lietojam Aptamil HA 1, bet bērnam šķidrs vēders parādījās un nekas īsti nemainās. Cīnāmies jau 3 nedēļas,  ārsts teica, lai Zirtex papilina, kamēr to pilina viss kārtībā,  pārstāj, atkal viss parādās. Ko, lūdzu, jūs ieteiktu darīt, cik bieži piena maisījumus drīkst mainīt zīdainim?

Bērns klepo, kad ir nolikts gulēt (10.03.2011)

Meitiņai ir 1 gads un pēdējās divas nedēļas viņa ir sākusi klepot, kad noliekam viņu gulēt - vai nu pusdienas laikā vai uz nakti. Pa dienu viss ir kartībā un viņai nekas nekaiš, viņa arī neklepo, bet līdzko noliekam gultiņā gulēt, tā pēc britiņa viņa sāk klepot. Klepošana parasti ilgst kādu britiņu - varbūt 5 min, bet pēc tam viņa guļ normāli. Klepošana parasti izklausās tāda, it kā viņai kaut kas kasītos rīklītē. Gultas veļa viņai tiek mainīta regulāri, istaba tiek tīrīta un vēdināta. Vai ir kaut kas, ko mēs varētu darīt lietas labā? Varbūt ir kādi dabīgi līdzekļi, kas viņai varētu palīdzēt?