Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 505
Pavisam: 3059320

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Klepus un pēkšņi temperatūra 39 (15.07.2011)

Dēlam 3,5 gadiņi, 2 nedēļas atpakaļ uzsāka klepot, uzreiz devu vāju bronhu-plaušu tēju ar kādu sirupu no aptiekas, (aizmirsu nosaukumu, bet lietoju to jau ne pirmo reizi - palīdzēja), ne reizes agrāk, kad klepoja, neimantoju ķīmiskus preparātus. Šoreiz uzsākām Brontex. Dzēra 4 dienas, klepo, un vakar vakarā  tepmeratūra 39, šodien no rīta 39. Ārsts atbrauks tikai vakarā.

Bronhiālā astma bērnam (15.07.2011)

Manam jaunākajam dēlam pērnā gada septembrī pēc vīrusu saslimšanas palika slikti un viņu ievietoja slimnīcā, kur uzstādīja diagnozi- astma.Līdz šim nekādu problēmu ar plaušiņām nebija. Pavisam maziņam bija alerģija uz sadzīves ķīmijām (ja izmazgāju grīdu ar Ajax vai ko līdzīgu, tad apsārta actiņas, sāku grīdas uzkopt ar tīru ūdeni vai reizēm ar vieglu sālsūdeni un apsārtumi mitējās). Pagājušā vasarā mūsu ģimenē notika nelaime kā rezultātā mans vīrs ir paralizēts, tad dēls saslima ar vīrusu un , tad atklājās astma. Vairs problēmu nav bijis. Vai var būt tā, ka astma vairs neizpaudīsies , vai izpaudīsies liela stresa gadījumā? Alerģju uzrādīja tikai uz mājas putekļu ērcīti un nedaudz uz mazajiem papugaiļiem (mums tāds bija 3 gadus, kad vīrs reanimācijā cīnījās par savu dzīvību plaušu komplikāciju dēļ, aizvedu putnu uz patversmi). Pāris reizes ir bijis, ka paklepo naktīs, taču ne ilgāk par 2-3 naktīm, vai man tad ir jādod elpot zāles?

Klepus bērnam (22.06.2011)

Rakstu,jo esmu izmisusi māmiņa, mūsu meitiņai ir gads un 5 mēneši, pirmā gada laikā bieži slimojām ar klepu un iesnām , sākumā klepu ārstējām ar klepus sīrupiem, bet kad jau klepus bija mēnesi no vietas un nekas nelīdzēja, vērsāmies pie alegaloga, kurš uzlika diagnozi -bronhiālā astma! Sākām pūst Ventolin un Pulmicort inhalātorus, kā arī Singulair tabletes, nu ir pagājuši pieci mēneši, bet uzlabojumu nav, šobrīd klepus ir vēl spēcīgāks-līdz vemšanai, it sevišķi guļot. Esam bijuši gan uz sirds USG, gan vēdera dobuma Usg, esam veikuši 24h pH metriju, apmeklējuši gastroenterologu, visi rādītāji ir normas robežās, alerģijas nekādas neesot. Vai tiešām var būt tā, ka pat katru dienu lietojot inhalātorus, var būt, ka klepus ir mazāk un tad atkal tik saasināts, ka bērns nevar gulēt. Tiešam vairs nezinu, ko darīt. Šis pusgads ir bijis tik grūts un vairs nav spēka klausīties, kā bērns klepo, un es neko nevaru darīt. Vai tiešam tāda ir astma....vai jāmeklē vaina vēl kaut kur?

Klepus bērnam (08.06.2011)

Man ir neskaidrs jautājums sakarā ar astmu un fiziskām aktivitātēm. Meitiņai ir 2,5 gadi, pēc vīrusa saslimšanas ir sagalabājies klepus pēc skriešanas, fiziskas piepūles, nu jau mēnesi. Vai, ja tas klepus ir tāds, ka 1-3 reizes ieklepojas un tad pāriet, vai arī tas ir pietiekams iemesls, lai domātu, ka mums varētu būt astma?? Drīz ejam pie pulmonologa-alergologa, bet esmu diezgan satraukusies šajā sakarā!

Inhalācijas (22.05.2011)

Lietojam inhalatoru / ventolin . Bet papildus arī elpojam kumelīšu inhalācijas. Gribētu jautāt, vai ir iespējams, ka miglotājā var liet to pašu kumelīšu novārījumu + soda, vai to nevar sabojāt? Ja var, tad kā pareizi to darīt? Karstu vai aukstu?

Obstruktīvs bronhīts (22.05.2011)

Bērnam 9mēneši, nesen izrakstījāmies no stacionāra, kurā tikām ievietoti ar diagnozi obstruktīvais bronhīts, bronhu obstrukcijas sindroms, elpošanas nepietiekamība II, analīzēs konstatē paaugstinātu IgE. Pēc izrakstīšanās stāvoklis ir normāls, tomēr bērns ir ļoti nemierīgs, naktīs slikti guļ, klepus parādās pēc raudāšanas, lielas smiešanās (miegā it kā nav novērots) un brīžiem mistiski paaugstinās ķermeņa temperatūra (līdz pat 38.6), kas, neko nedarot, pēc pāris stundām pati normalizējās (pēdējo 2 nedēļu laikā 3 šādas temperatūras lēcieni). Brīžiem pie bērna nemiera var novērot, ka ap muti paliek tumšāka ādas krāsa, nedaudz zilganīgā nokrāsā. Pēc slimnīcas ārsta ieteikuma, ģimenes ārsts nosūtīja pie pulmanologa-alergologa, bet pieraksts tikai uz augustu. Man negribas gaidīt tik ilgi, varbū bērnam ir kāda alerģija, no kuras es varētu viņu pasargāt vai vismaz mazināt, lai viņš varētu atpūsties miegā un būt laimīgs mazulis. Esmu nolēmusi iet pie maksas speciālista, bet pēkšņi iedomājos, kā ir ar analīzēm uz alerģijām. Ja šis maksas speciālists nolemj, ka mums tādas jātaisa, vai, ņemot vērā, ka ir ģimenes ārsta nosūtījums, tās apmaksās VNC? Jo cik saprotu, analīzes nav no lētajām. Vai tomēr ar manis aprakstīto anamnēzi man nav ko satraukties un es mierīgi varu gaidīt augustu, kad tiekam pie valsts apmaksātā speciālista? Jau iepriekš paldies par informāciju!

Mokošs alerģisks klepus bērnam (22.05.2011)

Nu jau trešo dienu pēc kārtas bērns (2gadi) praktiski nepārtraukti klepo un ir tekoši puņķi. Lietojam ārsta nozīmētu pulmicort 2x dienā un singulair. Jautājums man šāds - ko es vēl varu darīt, lai tas klepus tik ļoti nemoka manu bērnu un lai vismaz naktīs var izgulēties?

Bronhiālā astma bērnam (11.05.2011)

Jautāju, lai iegūtu papildus informāciju. Sākot no 2010.gada novembra 3 gadus vecam bērnam ir problēmas ar iesnām-klepu, +vīrusi. Līdz š.g. februārim visu laiku slimoja, 3 reizes lietoja antibiotikas + hormonālos medikamentus. Pēc slimošanas veicām alerģijas testu - ir alerģija uz putekļu ērcītēm +5, kaķiem +3. Alergologs izziņā uzrakstīja, ka mums ir bronhiālā astma. Visu aprīli ar veselību viss bija kārtībā, ja neskaita vieglas iesnas un patstāvīgu vieglu klepošanu. Šonedēļ bērnam sāka palikt sliktāk... parādījas stiprs klepus un šodien pat temperatūra. 1. Vai klepus var pastiprināties vīrusa dēļ? 2. Vai saasinājums ir saistīts ar ziedēšanu, neskatoties uz to, ka bērnam nav alerģija uz ziedputekšņiem? 3. Vai 1 dienas ciemošanās dzīvoklī ar daudz tepiķiem var izraisīt saasinājumu bērna veselībai? 4. Vai pastaigas svaigā gaisā uzlabos, vai pasliktinās veselību šajā situācijā? 5. Kas īsti ir bronhiālā astma? Vai tā ir ārstējama, vai tā ir diagnoze uz mūžu?

Apsārtums uz plaukstu iekšpusēm (02.05.2011)

Lūdzu, palīdziet identificēt iespējamu alerģiju. Meitai 3 gadi, nu jau otrais gadījums, kad pēkšņi, vienas dienas laikā uz abām plaukstām parādās un plešas plašumā sīku sarkanu pumpiņu apsārtums, kas pie tam sāp, par ko bērns vienā brīdī sāk sūdzēties. Tāda kā tūska. Citur uz ķermeņa nekādu citu izpausmju nav. Vai tā var būt pārtikas alerģijas izpausme? dzīvnieku nekādu mājās nav, ar tiem nav bijis kontakta ap to laiku, kad parādās apsārtums.

Alerģija pret ziedputekšņiem. (02.05.2011)

Vai bērns pavasarī var piedalīties sporta stundās ārā uz pilnu slodzi, ja tam ir alerģija pret ziedputekšņiem? - Vai sportošana nevar pastiprināt šo alerģiju? Kā labāk rīkoties?