Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 228
Pavisam: 2983448

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Klepus zīdainim (10.10.2011)

Meitiņai ir 4 mēneši. Jau otro nedēļu ir klepus pa nakti, kad guļ, tad nav, bet pa dienu klepo un ir tāda sēcoša skaņa, kad elpo -  it kā kaut kas būtu pielikts kaklam priekšā un rīvētos. Ko man darīt, jo ārsts apgalvo, ka viss ir tīrs, plaušās skaņas neesot, iesnas ar mums ir jau 3 nedēļas; ar iesnām pat naktīs reizēm ir grūti.

Alerģija zīdainim (10.10.2011)

Meitiņai 2 mēneši. Krūts barošana nebija iespējama, tāpēc lietojam mākslīgo piena maisījumu. Jau no dzimšanas sākās alerģija - sarkans dupsis, vaidziņi un visas krunciņas. Ārsts ieteica lietot Zirtec pa 4 pil. 1x dienā un mēģināt atrast īsto putru. Taču mums nekas labāk nepaliek un kā lai zinu, kādu piena maisījumu izvēlēties? Vai ir iespējams noteikt, no kura tieši sastāva ir alerģija?

Alerģija zīdainim (22.09.2011)

Manam bērnam ir tā sauktā krokodila āda uz vaidziņiem. Ģimenes ārsts teica, ka mums visticamākais ir piena alerģija un ieteica izslēgt uz kādu laiku piena produktus un saldumus. Bērnam ir 7 mēneši. Vai ir iespējams veikt kādas analīzes, lai precīzi noskaidrotu, pret ko ir alerģija, un kādus produktus mēs abas nedrīkstam lietot uzturā?

Putekļu ērcīšu ierobežošana (22.09.2011)

Manam bērna (5 gadi) nupat atklāja astmu (alerģija pret dzīvniekiem 6.63 un pret putekļiem 100). Gribēju jautāt par tvaika slotām. Vai tiešām tā varētu būt taisnība, ka ar karsto tvaiku var nīcināt putekļu ērcīti un putekļus vispār. Vai tas varētu palīdzēt, kopjot māju ar šādu ierīci?

Sāls istaba (06.09.2011)

Vai sāls istaba ir ieteicama bērnam, kas slimo ar astmu?

Sēkšana pēc skrējiena (06.09.2011)

Manam dēlam ir bronhiālā astma un alerģiskais rinīts. Mēģinu viņu norūdīt un no rītiem un vakarā skrienam pa mežu, bet pēc skrējiena viņam parādās sēkšana elpojot, kas pati (bez medikamentu lietošanas) pāriet pēc kādām minūtēm. Jautājums: vai drīkstu tālāk šādi rūdīt bērnu, vai tomēr šīs sīkšanas dēļ pēc skriešanas viņam nav ieteicami šie skrējieni?

Ilgstošs klepus (06.09.2011)

12 gadus veca meita jau kādus 2 mēnešus mokās r klepu, vakaros pirms gulētiešanas. Mēs dzīvojam UK. No sākuma šejienes ārsti teica, ka ir iekaisis kakls un ieteica ārstēt ar sīrupu. Lietojot to, labāk nepalika. Tad teica, ka pats paries, bet tā nemaz neizskatās. Jau 3 reizi bijām pie ārsta, bet bez rezultātiem. Dziesma veca - gan jau pāries. Izteicu versiju, ka varbūt viņai ir alerģija pret dzīvnieku spalvām, jo mums no rudens ir trusītis, bet ārsts apgalvo, ka to noteikt šeit UK neesot iespējams. Esmu izmisumā. Vai Latvijā, lūdzu, ir speciālisti, pie kuriem griezties šādā  jautājumā? Ko mums darīt jau tagad, pirms tiekam pie ārsta LV, kas būs tikai decembrī. Vai jums, lūdzu, būtu kāda versija, kas viņai kait?

Konsultācija (22.08.2011)

Līdz šim savu bērnu pierakstīju pie dr.Aleksējevas BKUS, bet tur man paziņoja, ka no šā gada rudens Jūs BKUS vairs nestrādājat. Esmu dzirdējusi, ka pieņemat klīnikā "Premium Medical". Vai ir vēl kāda iestāde, kur mēs varam tikt uz konsultāciju pie Jums?

Alerģija pret kaķi (08.08.2011)

Bērnam (8 gadi)ir atopiskais dermatīts. Vakaros ļoti liela nieze.Asins analīzes uzrāda ļoti spēcīgu alerģiju pret kaķi. Kaķis istabā ir ļoti reti. Vai alerģija pret kaķi var būt arī kā noteicošā lielai niezei uz roku apakšdelmu ādas, pacelēm, vēdera naktīs un vakaros? Ir arī vēl pārtikas alerģija.

Vai tā ir alerģiska astma? (08.08.2011)

Manam dēlam ir 5 ar pusi gadi. No februāra mēneša katru mēnesi viņš klepo. Klepus vienmēr sākas no iesnām, Klepu ārstējām ar Babikumu, ja klepus nepārgāja, ārste izrakstīja antibiotikas Hiconsil, ko lietojām 5 dienas, un klepus pārgāja, bet pēc mēneša klepus atsākās atkal. Tagad jau 3 nedēļas klepus nepārriet. Sākumā klepus bija neliels, vēlāk rejošs, un pēc kāda laika bērniņš sāka klepot pēc aktīvām spēlēm. Tagad jau klepus ir rupjš, un klepo regulāri. Ārste nosūtīja pie pulmonologa, kurš pateica, ka tā mums ir alerģiska astma.( asins analīzes parādīja alerģiju uz alksni 3.5 , bērzu 4.1., lazdu 0.5 un putekļiem 0.6.Varbuut tā tomēr nav alerģiskā astma?