Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 2
Pavisam: 3059345

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Pulmonologa diagnoze (06.02.2014)

Vēlējos noskaidrot, vai manam dēlam (5 gadi) ar ārsta pulmonologa diagnozi- vidēji smaga persistējoša bronhiāla astma, būtu iespējams saņemt valsts pabalstu?

Vai tā varētu būt astma? (26.01.2014)

Manam puikam 5gadi, un viņš jau vairāk par mēnesi klepo. Nevienas antibiotikas nelīdz un elpojamie inhalatori (ventolin u.c.) arī ne. Klepus nepaliek ne mitrāks, ne sausāks. Tas mainās - pāris dienas mitrs, tad atkal sauss, un tā viss pa riņķi.Esam pierakstījušies pie pulmonologa, bet tas ir jāgaida 2 nedēļas. Ko darīt pa tām 2 nedēļām? Jāsāk domāt, ka tā varētu būt astma?

Niezoši, dedzinoši pleķi pa ķermeni un piepampušas kājas,rokas, kakls, seja (13.01.2014)

Nezinu īsti, kā lai pēc iespējas precīzāk apraksta. Mana māsa ir 16 gadus veca jauniete. Vienu rītu piecēlās un uz ķermeņa bija sametušies mazi, iesārti punktiņi, kā arī spēcīgi sarkani nospiedumi no, piemēram, krūštura, ja apsēdās ar līku muguru, tad uz vēdra palika spēcīgas, sarkanas rievas un apkārt tām mazās pumpiņas. Tiklīdz kāda kustība, sāk pulsēt ķermenis un karstuma sajūta, kā arī uzreiz sametas pleķi pa ķermeni. (no mazām pumpiņām, par lieliem, dedzinošiem pleķiem.) Piepampa pirksti un pēdas, nevarēja paiet un pakustēties. Slāpst vairāk nekā parasti. Bieži ir liels nogurums, vājums, reibst galva, loki zem acīm, iesārts kakls, bet nesāp. Ielika slimnīcā uz diennakti, paturēja pie sistēmas un palaida mājās, bet atkal ir tas pats, tikai nav problēmu ar elpošanu, kustībām un nav tik izteikts piepampums. Pleķi uzrodas atkārtoti un niez. Ar asins analīzēm viss kārtībā, uzturs nemainīgs, tāds pats kā vienmēr. Kaut kas tāds jau otro reizi, bet pirmo reizi nebija tik izteikts. Pirmo reizi tas notika 10 gadu vecumā. Atgādina nedaudz nātreni, nospiedumi ķermeņa locījuma vietās saglabājās vairākas dienas. Varbūt varat ieteikt pie kāda speciālista vērsties?

Klepus jau 3 mēnešus (13.11.2013)

Maniem puikām ir 1 gads un 3 mēneši. Uzreiz pēc gada jubilejas sākās klepus, dzērām stodal sīrupu, sāka pāriet. Pēc pāris dienām noķēra vīrusu, strutoja actiņas, sauss klepus, 1 dienu bija augsta temperatūra. Lietojām pilienus actiņām, elpojām ventolīnu un antibiotikas, kad palika vieglāk ,pārgājām tikai uz brontex sīrupu. Klepus sāka pāriet. Bet no tā laika vienalga bērni klepo, gadās naktī lēkmes, kad klepo kādas 10-30 min, kad naktī klepo, tad deguns arī ir ciet. Gadās kad lēkmes laikā atklepo daudz šķidruma. No rīta mazliet klepus turpinās, bet pa dienu nekā nebija. Tagad viens no puikām sāka klepot arī dienā, arī lēkmēm, bet īsākām. Kādas analīzes un pie kādiem speciālistiem man lūgt nosūtījumu ģimenes ārstam ( Lors, rentgens vai vēl kādi varianti)? Diemžēl ārsts bez lūguma nosūtījumus nedod.

Pārvalki pret putekļu ērcītēm (13.11.2013)

Bērnam (3 gadi) konstatēta alerģija pret putekļu ērcītēm un kaķa epitēliju. Sakiet, vai pārvalki pret putekļu ērcītēm tiešām pilda preces ražotāja solīto funkciju- ērcītes nevar savairoties matracī, un otrādi - no matrača netiek līdz cilvēkam.

Par zālēm Singulair (12.11.2013)

Zāles Sigulair ārsts nozīmēja lietot 6 mēnešus, mēs lietojām vienu mēnesi, bet nākamajā nevarējām lietot (tā teikt, ģimenes apstākļu dēļ). Vai varam atsākt lietot pēc šī izlaistā mēneša. Nekādu saasinājumu vai citu problēmu šajā laikā un arī tagad mums nav. Bērnam pēc mēneša paliks 7 gadi.

Zīdainim pumpas (08.10.2013)

Zīdainim 5 mēneši. Sākumā ir sīki sarkani punktiņi, kas pēc pāris dienām pārvēršas pumpās, kas vēl pēc pāris dienām pārplīst. Ir tikai uz ķermeņa, galviņā nav. Pašsajūta bērnam laba. No kā kaut kas tāds varēja parādīties bērnam, kas tas ir un kā to ārstēt?

Amway (08.10.2013)

Bērnam ir bronhiālā astma, vai Amway produkcija ir ieteicama?

Alerģija pirms un pēc treniņa (30.09.2013)

Mans dēls (5gadi) nodarbojas ar hokeju. Pusgadu atpakaļ viņam konstatēja astmu, bet jau pirms tam treniņos, gan pirms, bet vairāk pēc, es novēroju acu kasīšanu un apsārtušas acis. Par kādu alerģija te varētu būt runa un kādi ir jūsu ieteikumi?

Izsitumi uz ādas un palielināti limfmezgli (30.09.2013)

Konsultējos ar ģimemes ārstu, bet viņai nav izskaidrojuma palielinātiem limfmezgliem. Varbūt Jūs varat kaut ko mums ieteikt. (augusta beigās atkal parādījās izsitumi it sevišķi uz labā sāna, drīz pēc tam plielinājās ļoti limfmezgls labajā padusē, ģimemes ārste apskatīja, dzērām antibiotikas, temperatūras nebija. Pēc divu nedēļu pārtraukuma pacēlās temperatūra 38,4, iesnas un atkal pūžņojoši izsitumi uz kakla, ap jostas vietu un palielināti arī citi limfmezgli. Izsitumi tiek nokasīti. dzērām ar pārtraukumiem Xyzal un divreiz dienā smērējam mitrinošos krēmus, āda ļoti sausa. Turpinam pavasarī uzsākto D vitamīna kursu. Tagad sāksim dzert Ketotifēnu, ārste ieteica piebremzēt ar Xyzal lietošanu. Otrdien taisīs analīzes, lai noskaidrotu, kāpēc palielināti limfmezgli.