Starptautiskais medicīnas centrs „Uniklīnika”

Adrese: Antonijas iela 8, Rīga
Tālrunis: 67505047, 67078340
Mājas lapa: www.uniklinika.lv

Alergologs: dr.Māris.Bukovskis

Kā ārstē UniKLINIKĀ
Alerģisku reakciju izraisošās sīkākās daļiņas (antigēni) var nonākt cilvēka organismā ar ieelpoto gaisu, pārtiku vai tieši saskaroties ar ādu vai gļotādām. Katrs no mums dažreiz nonāk saskarē ar augu ziedputekšņiem, mājdzīvniekiem vai putekļiem, taču ne visiem attīstās alerģiska reakcija. Vairumā gadījumu alerģijas cēlonis nav acīmredzams, un tā noteikšanai nepieciešams veikt rūpīgu izmeklēšanu pie pieredzējuša speciālista.
Alergologs rūpīgi izjautā pacientu un noskaidro kas varētu būt alerģiskās reakcijas iemesls un vai agrāk ir bijušas līdzīgas izpausmes. Ārsts analizē alerģisko reakciju pavadošos simptomus, iedzimto noslieci un noskaidro pacienta dzīves un darba apstākļus.
Pateicoties mūsdienu laboratorijas diagnostikai, ārsts alergologs novērtē pacienta imūnās sistēmas stāvokli un, nepieciešamības gadījumā, veic alergēna noteikšanas testus. Noskaidrojot alergēnu (tas var būt mājas putekļi, augu ziedputekšņi, pelējums, dzīvnieku spalva, medikamenti, pārtikas produkti, lateks u.c.), ārsts alergologs nosaka nepieciešamo ārstēšanu, kas ne tikai novērsīs alerģijas simptomus, bet arī atjaunos normālu imūnās sistēmas darbību.
UniKLINIKA alergologs sīki izstāstīs jums par profilaktiskiem pasākumiem, izskaidros, kā izvairīties no saskares ar alergēnu, sniegs ieteikumus  par diētu un dzīves veidu. Visi šie pasākumi var novērst vai apturēt tālāku slimības attīstību.