Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 463
Pavisam: 3059278

Astma un nūjošana

Sveicināti! Mans vārds ir Oskars, un es esmu astmatiķis.
Ar astmu slimoju jau no 3 gadu vecuma. Jau no bērnības es cenšos ar sevi maksimāli strādāt, lai uzlabotu savu veselības stāvokli. Bērnībā daudz sportoju, taču biežās slimošanas dēļ biju spiests mainīt sporta nodarbes, jo bieži kritu ārā no aprites. Esmu nodarbojies gan ar austrumu cīņām, gan spēlējis basketbolu, rokasbumbu, esmu trenējies Daugavas sporta namā, kur apguvu akadēmiskās airēšanas prasmes. Joprojām dejoju tautas dejas un varu viennozīmīgi apgalvot, ka tas viss deva ļoti daudz manas veselības progresam, taču es meklēju vēl kaut ko papildus. Vēlējos atrast kaut ko tādu, kas dotu maksimālu efektu, un to varētu darīt visur bez dārgiem palīglīdzekļiem, pie kam, lai tas nebūtu traumatisks sports vai nodarbe.

Pirms kāda laika savā ik rīta skrējienā meža takās ievēroju cilvēkus ar nūjām rokās, kas intensīvi staigāja. Sākumā izskatījās savādi, taču pēc sarunas un nelielām demonstrācijām es atklāju, ka tajā ir zināms spēks, un es sāku interesēties par šo sporta veidu vairāk. Tā ir nūjošana vai oficiālajā nosaukumā „Nordic Walking”, kas līdz mums ir atnākusi no Skandināvijas - Somijas. Pēc neilga laika es atradu instruktoru un pieteicos grupā. Nūjot grupā ir interesanti, un pēc vairākām nodarbībām es jutu, ka es iegūstu gandrīz to pašu efektu, ko es ieguvu skrienot, tikai ilgākā laikā, vienmērīgi un vairāk! Kādēļ es jutos labāk? Kādēļ man likās, ka es nodarbinu savu ķermeni vairāk nekā skrienot?

Atbilde ir meklējama nūjošanā. Nūjojot cilvēks nodarbina savu ķermeni uz pusi vairāk nekā tas ir, piemēram, skrienot. Pareizi nūjojot, tiek nodarbināti aptuveni 90% cilvēka muskulatūras, nūjojot sirdsdarbība paātrinās par aptuveni 65%, un tādā līmenī mēs to noturam, vienmērīgi nūjojot ilgāku laiku. Šajā laikā paātrinās vielmaiņa organismā, uzlabojas pašsajūta, mēs dedzinām kalorijas un galvenais – mēs esam svaigā gaisā un varam nūjot visu gadu. To var darīt ikviens neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Katrs no mums atradīs sev vispiemērotāko slodzi starp veselības, fitnesa un sporta līmeņiem.

Tā es sāku aktīvi nodarboties ar nūjošanu, apguvu tehniku un jutu,  ka arī mana veselība uzlabojās. Protams, es vēlējos ar savu pieredzi dalīties ar citiem. Es pieteicos uz apmācībām un tagad esmu ieguvis instruktora sertifikātu no Starptautiskās nūjošanas asociācijas INWA. Labprāt dalīšos pieredzē arī ar jums. Nūjosim un stiprināsim savu veselību kopā!

Ar cieņu,
Oskars Treilihs
(www.nujotajs.lv )