Krioterapija

 Krioterapija (aukstumterapija) ir metode, kas tiek izmantota gan medicīnā, gan kosmetoloģijā. Tā ir balstīta uz stimulējošu aukstās gāzes iedarbību uz cilvēka organismu. Krioterapija mobilizē imūnsistēmu, stimulē vielmaiņas procesu, tai ir atsāpinoša iedarbība un tā uzlabo vispārējo pašsajūtu.

Krioterapija ir pozitīva šoka terapija, ko procedūras laikā saņem cilvēka organisms. Receptori, kas atrodas uz cilvēka ādas, izjūt pazemināto temperatūru, tā ir ekstremāla, tāpēc rodas pozitīvs šoks, kā rezultātā atmostas organismas sistēmas un aktivizē savu darbību.

Medicīnas literatūrā ir minēti perspektīvi virzieni: pulnomoloģija (bronhiālā astma, hronisks bronhīts, hroniska pneimonija), ginekoloģija, apdegumu ārstēšana, ķirurģija, gastroenteroloģija, sporta medicīna, dermatoloģija u.c.

Procedūras būtība ir cilvēka ķermeņa ieskaušana aukstā slāpekļa tvaika un gaisa maisījumā, kur temperatūra var sasniegt no –120° C līdz - 160° C. Tajā ir patīkami vēsi un diskomforts nerodas, jo tvaiki nav mitri, tāpēc aukstumu nejūt.

Pati procedūra ir ļoti vienkārša, tā ilgst no 1-3 minūtes.
Kriosauna nav ieteicama cilvēkiem, kam ir augsts arteriālais spiediens.
Iesakām konsultēties ar savu ģimenes ārstu.