Sāls terapija

Sāls pīpe

 21. gs. ir sācies ar strauju alerģisku, astmatisku un citu respiratīvu saslimšanu gadījumu pieaugumu. Tā kā mēs nespējam novērst apkārtējās vides kaitīgo ietekmi uz mūsu organismu, ir mērķtiecīgi pašiem parūpēties par savu elpošanas ceļu attīrīšanu, tāpat kā mēs rūpējamies par saviem matiem un ādu. Ieelpojot unikālās, kustīgās sāls kristālu daļiņas, kurām ir ārstnieciska iedarbība, tiek gūts terapeitisks efekts.

Sāls ietekmē vieglāk atklepot krēpas, un mazinās aizdusa. Šādu terapiju var saņemt sāls istabās un alās, bet mīnuss ir to ierobežotais skaits, dārdzība un terapijas īslaicīgums. Lietojot sāls pīpi, jūs varat izvēlēties laiku un vietu, kad saņemt sāls terapiju.

Sāls pīpe (Salt Pipe®) ir patentēta inhalācijas ierīce individuālai lietošanai, kas efektīvi un ātri palīdz ārstēt augšējo elpošanas ceļu saslimšanu, astmu un dažādas alerģijas formas.

Telpa starp keramikas filtriem ir pildīta ar sāls kristāliem (galitu) no slavenākajām Eiropas sāls alām, kuras ir izveidotas Miocenē. Sāls kristālu vecums pārsniedz 20-22 miljonus gadu.

Mitrais gaiss, kuru ieelpojam caur sāls pīpi, plūstot caur keramisko filtru un saskaroties ar sāls kristāliem, izmaina bronhiālā sekrēta īpašības, šķīdina to un atvieglo krēpu atklepošanu. Samazinās iekaisums, atjaunojot fizioloģisko elpošanas ceļu gļotādu struktūru, kas normalizē elpošanu.

Sāls pīpes ikdienas lietošana vairāku minūšu garumā palīdzēs pie tādām indikācijām kā:
· astma, bronhīts;
· dažādas elpošanas ceļu alerģijas formas;
· garais klepus, elpošanas ceļu gļotādu iekaisums;
· elpošanas saslimšanas;
· saaukstēšanās;
· smēķēšanas izraisītas elpošanas problēmas.

Sāls pīpes lietošana neaizvieto tradicionālās ārstēšanas metodes un ārsta norādījumus.
Sāls pīpe lietojama ne tikai sāls terapijai, bet arī aromterapijai. Lai izmantotu sāls pīpi aromterapijai, uzpiliniet nepilnu pilienu esences uz pīpes keramiskā filtra. Atbilstoši izvēlētā esence (piemēram, eikalipts vai piparmētra) papildinās sāls kristālu fizioloģiskās īpašības ar atjaunojošu un nomierinošu efektu.

Sāls pīpes aktīvais komponents: akmens sāls kristāli (galita) 50-60 gr. Sastāvs; NaCI 98,7%; CaSO4 0,1%; MgCI2 0,028%; CaCI2 0,13%; Fe2O3 0,00056%; neldaudz K,J, un Br.
Sāls pīpe satur aktīvos komponentus, kas ir pietiekami piecu gadu regulārai lietošanai.

Kā lietot sāls pīpi?

Turot sāls pīpi rokās, ielieciet to mutē un ieelpojiet gaisu caur muti, bet izelpojiet obligāti caur degunu. Elpojiet ar normālu intensitāti! Uzkrātās vielas sāks izdalīties no elpošanas ceļiem ar klepu un krēpām. Pīpi ieteicams lietot katru dienu 15-25 minūtes, lietošanas laiku var palielināt līdz 1-2 stundām dienā. Lai sasniegtu labāku rezultātu, ieteicams sāls pīpi lietot katru dienu. Tīrīt ar mitru drānu. Raudzīties, lai pīpē neiekļūst ūdens.
Var iegādāties Rīgā „Ģimenes aptiekā” Skolas ielā 30, aptiekā „ARS” Skolas ielā 5 un veikalā „Medicīnas preces” Viskaļu ielā 11.

SĀLS KAMERAS

Viens no bronhu slimību ārstēšanas veidiem ir speleoklimatiskā ārstēšana jeb sāls kameru izmantošana. Ļoti sīku nātrija hlorīda daļiņu ieelpošana, kad ir samērā stabila temperatūra un mitruma režīms, veicina bronhiālās reaktivitātes pazemināšanu un uzlabo bronhu drenāžas funkcijas. Svarīgs faktors speleokameras terapeitiskai iedarbībai ir pilnīgi tīrs gaiss.

Sienu izklāšana ar sāls blokiem nodrošina šādus ārstnieciskus faktorus:

 • sāls inhalācijas,
 • zemu bakteriālo piesārņojumu,
 • nav alergēnu klātbūtnes,
 • stabilu temperatūras un mitruma režīmu,
 • psihoemocionālo iedarbību.

Ārstēšanos speleokamerās varētu ieteikt, ja ir:

 • bronhiālā astma,
 • hronisks obstruktīvs bronhīts,
 • neirodermīts, atopiskie dermatīti,
 • alerģiskais rinīts remisijas fāzē.

Speleokamerā nedrīkst atrasties, ja ir:

 • jebkura slimība akūtā stadijā,
 • hroniskas slimības paasinājums,
 • psihiskās slimības,
 • jebkura no asins saslimšanām paasinājuma stadijā,
 • ļaundabīgi veidojumi,
 • tuberkuloze aktīvā stadijā.