Ārstēšana

Pirms uzsākt alerģijas vai tās simptomu ārstēšanu, noteikti jākonsultējas ar speciālistu – alergologu vai pulmonologu. Alerģijas ārstēšana ir atkarīga no apstākļiem, kas izraisa kādu no alerģiskām reakcijām. Visvienkāršākais paņēmiens, kā cīnīties ar alerģiju,  ir izvairīties no alergēna, kas izraisa saasinātas organisma reakcijas, tomēr  ne vienmēr tas ir iespējams. Organisma alerģiskās reakcijas samazināt var ar medikamentu palīdzību, kas samazina organisma jutību pret kādu konkrētu alergēnu, kā arī ārstē sekas – ādas iekaisumu, astmu, kuņģa un zarnu trakta problēmas.
Vieglu alerģijas simptomu gadījumā, īpaši sezonālās alerģijas simptomu ārstēšanai, var izmantot otrās paaudzes antihistamīnu zāļu grupas preparātus, piemēram, Claritin. To ieteicams sākt lietot īsi pirms sezonālo alergēnu parādīšanās un visas sezonas garumā, nevis tikai reizi pa reizei, kad simptomi kļūst izteiktāki. Ja alerģijas simptomi ir sākušies, reakciju novērst ir grūtāk nekā tad, ja profilaktiskos nolūkos iepriekš jau ir lietoti pretalerģijas līdzekļi.
Nopietnāku alerģijas simptomu gadījumā antihistamīni parasti palīdz nepietiekoši un nepieciešams vērsties pie ārsta vai speciālista alergologa.

Ja alerģija izpaužas uz ādas –
•    mazgājiet alerģiskās vietas ar viegli siltu ūdeni, tam var pievienot mazliet zilos graudiņus – tas dezinficēs alerģijas skartās vietas;
•    izvairieties no spēcīgu, smaržīgu ziepju lietošanas – tās var pastiprināt alerģiju. Ziepes sausina ādu, tādēļ nevajadzētu tās lietot pārāk bieži.
•    slaukoties, nerīvējiet ādu;
•    pēc mazgāšanās sasmērējiet ādu ar mitrinošu losjonu vai krēmu, var izmantot Essex produktu sēriju, kas domāta sausas, raupjas, plaisājošas un atopiskas ādas kopšanai.