Statistika

Astma ir kļuvusi par vienu no visbiežāk sastopamajām hroniskajām slimībām. Visā pasaulē aptuveni 300 miljoni cilvēku slimo ar astmu. Paredzams, ka tuvāko 15 līdz 20 gadu laikā astmas slimnieku skaits varētu pieaugt par 100 miljoniem. 70% no visiem astmatiķiem ir dažādas alerģijas. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, katru gadu no astmas mirst ap 180 tūkstošiem cilvēku.

Visvairāk astmas slimnieku ir ASV, Īrijā, Anglijā, Austrālijā, Jaunzēlandē un Japānā. Arī Eiropā astmas pacientu skaits pēdējā laikā strauji palielinās.

Latvijā ar astmu aizvien vairāk slimo mazi bērni. Pēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas datiem, šogad 35% no astmas slimajiem bērniem Latvijā ir vecumā no viena līdz diviem gadiem. Pēc ģimenes ārstu sniegtajiem datiem Latvijā ar astmu slimo 1% iedzīvotāju. Savukārt pēc asociācijas aplēsēm 2-5% Latvijas iedzīvotāju slimo ar astmu. Speciālisti augošo slimības izplatību skaidro ar pieaugošo urbanizāciju, neveselīga uztura lietošanu un sliktiem sadzīves apstākļiem.