Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 453
Pavisam: 2556785

Ekomarķējums

Ekomarķējums – dažādām precēm piešķirts marķējums, kas apliecina patērētājam, ka šis produkts visa tā dzīves cikla laikā (no ražošanas, izmantotajiem materiāliem līdz pat utilizācijai) ir radīts videi un lietotāja veselībai nekaitīgā veidā. Patērētājam tas ir visvieglākais veids, kā orientēties, lai izvēlētos pēc iespējas nekaitīgāku preci.
  

Eiropas Savienības EkopuķīteZiemeļu gulbis„Laba vides izvēle”Zilais eņģelis*Veļas mazgājamajiem līdzekļiem nav piešķirts
  
Taču uz veļas mazgāšanas līdzekļiem nereti ir atrodami arī citi marķējumi:
 

Somu marķējums, attēlojot bezdelīgu; marķējums nozīmē, ka produktu ir apstiprinājusi Somijas Astmas un alerģijas asociācija

Dāņu zīme – tā piedāvā Dānijas Astmas-alerģijas padomes logo, kas apliecina, ka produktu ir ieteikusi šī organizācija

Latvijas Astmas un alerģijas asociācijas logo. Tas apliecina, ka produktu rekomendē šī asociācija.

Starptautiskās Ziepju, veļas mazgājamo līdzekļu un tīrīšanas produktuasociācijas iniciatīva Eiropā. Marķējums, kas apliecina ilgtspējīgu tīrīšanu. Tā mērķis ir palīdzēt saudzēt cilvēku veselību un drošību, kāarī aizsargāt vidi turpmākajām paaudzēm (http://www.sustainable-cleaning.com)

Eirocompact logo, kas apliecina ka patērētājs saņems skaidru informāciju par nepieciešamo mazgājamā līdzekļa lietojamo daudzumu, kā arī papildus citu ar ieteicamo lietošanu saistītu informāciju, kas palīdzēs samazināt patērētā ūdens un enerģijas daudzumu.


Papildus informācija par videsaizsardzības un ekomarķējumiem:                                      www.bef.lv

http://www.zb-zeme.lv/eko-markejumi

http://www.liis.lv/majtur-psk/zala-dom/eko.htm