Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 6
Pavisam: 2614544

Herpes vīruss

Jautājums

Marta beigās uz lūpām (gan uz lūpām,gan nedaudz ārpus tām) bija uzmeties nopietns herpes vīruss, kurš ilga vairāk nekā 7 dienas un tad vēl pagāja pāris dienas, kad tās pilnīgi bija sadzijušas. Pagāja nedēļa un man atkal piemetās šis vīruss, bet ilga jau ilgāk nekā nedēļu, apakšējā lūpa bija jau sadzijusi, kad uz augšējās vēl bija lielas kreveles. Kad likās viss ir beidzies, man atkal parādījās pumpiņas. Esmu izmisumā, jo smēres man nepalīdz, uzturā lietoju augļus, dārzeņus, vingroju, bet herpes vīruss man nepāriet. Ar šo slimību mokos jau trešo nedēļu. Ko man darīt? 

Atbilde

Herpes vīruss  mēdz aktivizēties, ja ir novājināts organisms kādas citas slimības dēļ, tāpēc vajadzētu veikt veselības stāvokļa novērtēšanu pie ģimenes ārsta. Pirmajās slimības uzliesmojuma dienās vajadzētu lietot pret herpes vīrusa medikamentus tabletēs ( tie visi ir recepšu medikamenti) un uz ādas bojājumiem- pretvīrusu ziedes- piemēram- Aciklovīra ziedi vai Larifāna ziedi. Pēc akūtā uzliesmojuma, lai attālinātu nākošo recidīvu ieteicams izlietot Wobenzim tablešu kursu. Devas un lietošanu nosaka ārsts. Ir arī cits pret herpes vīrusu darbojošs medikaments, kas ir recepšu preparāts.

Taču jāņem vērā, ka līdzīgas izpausmes var būt arī citām infekcijām, piemēram, stafilodermijai, tad nepieciešama antibakteriāla terapija.