Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 220
Pavisam: 2537914

Putekļu un putekšņu alerģija

Jautājums:
Runa ir nevis par mani, bet gan manu draugu! Viņa ir putekļu ērču un putekšņu alerģija. Deguns visu laiku pilns, pat aizbloķēts. Iet uz speciālo terapiju, bet neredzu, ka būtu kādi uzlabojumi, drīzāk pretēji. Ik pa stundai lieto deguna aerosolus un šņauc (tīra degumu), pat pa naktīm mostas no tā, pat brīžiem sāk klepot. Jautājums, ko var darīt lietas labā, kā lai palīdz draugam? Un cik ir efektīva tā terapija (kas ar špricēm laiž šķirdumu imunsistēmai)?
Dzirdēju, vai kur lasīju, ka tā terapija varot izārstēt pēc apmēram 5 gadiem! Vai tā ir, nezinu. Zinu, ka palīdz tad, ja visu pārējo kārtīgi ievēro un seko līdz tam. Ko jūs varam man ieteikt, lai palīdzētu draugam!

Atbilde:
Specifiskās imūnterapijas labvēlīgā ietekme (iesnu mazināšanās) parādās jau 6 mēn. pēc terapijas uzsākšanas, bet tā jāturpina 3- 5 gadus.  Imūnterapijas sākumā iesnas var vēl vairāk pastiprināties, tāpēc paralēli imūnterapijai jālieto antihistamīnie preparāti tabletēs un degunā inhalējamie glikokortikoīdu aerosoli. Visus neskaidros jautājumus vajadzētu pārrunāt ar ārstējošo ārstu Efekts var imūnterapijai nebūs, ja bieži tiek lietoti asinsvadus sašaurinošie pretiesnu preparāti (Olynth, Otrivin, Vibrocil utml.), jo tie rada deguna gļotādas paliekošu bojājumu.