Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 17
Pavisam: 2514838

Kā astmas slimnieks jūtas ziemā

Pat tad, ja sniegs turas tikai dažas dienas, līņā lietus, slapjdraņķis ... deguns tek, kasās kaklā un sāp galva – tās ir tipiskās saaukstēšanās pazīmes. Laika apstākļi var stipri ietekmēt astmas slimnieku pašsajūtu.

Lielu lomu spēlē tādi faktori kā – gaisa spiediena un temperatūras svārstības, migla, sniegs. Tie pacienti, kas regulāri visu gadu kontrolē savu elpošanas funkciju ar izelpas maksimālplūsmas mērītāju (PEF), var konstatēt, ka rādītāji krītas par aptuveni 15 %.

Galvenais iemesls ir aukstais gaiss, kas kairina īpaši jutīgo bronhu sistēmu. Diemžēl laika apstākļus esam spiesti pieņemt tādus, kā tie ir. Astmas slimniekiem svarīgi zināt, kādi ārējie faktori var izraisīt lēkmi. Tad cilvēks var piemēroties situācijai un atbilstoši apstākļiem izvēlēties nepieciešamos medikamentus.

Bez tam nopietna problēma šajā ziemas periodā ir elpceļu infekcijas, kas astmas slimniekiem ir īpašs riska faktors. Pat viegla infekcija pēc dažām stundām var novest pie astmas saasinājuma. Katram astmas slimniekam vajadzētu šādā situācijā kopā ar ārstējošo ārstu sastādīt savu ārstēšanās plānu.

Ko darīt astmas slimniekam, lai stiprinātu savas organisma aizsargspējas?

Dažas tradicionālas metodes, kā pozitīvi iespaidot ķermeņa aizsardzību:

  • auksta duša no rītiem;
  • kontrastpeldes;
  • sauna (jāuzmanās no ļoti augstas temperatūras);
  • kustības svaigā gaisā;
  • guļamistabas temperatūra ne augstāka par 16° C, dzīvojamās telpas temperatūra ne augstāka par 20° C;
  • vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs (augļi, dārzeņi).

(www.daaf.de)