Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 26
Pavisam: 2514847

Alerģija pret naudu

Kādai Lielbritānijas iedzīvotājai, 33 gadus vecajai Ivonai Saimonai atklāta alerģija pret naudu, vēsta «The Daily Star».

Sieviete nespēj rokās noturēt ne monētas, ne banknotes - no saskarsmes ar skaidru naudu viņai iekaist āda. Pēc pašas Saimonas stāstītā, šis neparastais alerģijas veids viņai ir jau sen. Taču alergēna testu viņa izgāja pavisam nesen. Sievieti izmeklējušais ārsts konstatēja, viņai ir alerģija pret metālu, no kura tiek kaltas monētas, kā arī no krāsvielām, kādas tiek izmantotas banknošu ražošanā. Bez tam, tika noskaidrots, ka Saimonas alerģija pret naudu nav ārstējama.
 
«Vēl vairāk, ārsts man pateica, ka man ir alerģija arī pret lateksu, tā kā es nevaru valkāt arī gumijas cimdus, lai izvairītos no saskarsmes ar monētām un banknotēm», - saka Saimona. Sieviete pastāstīja, ka vispār sev līdzi nenēsā skaidru naudu, un par pirkumiem norēķinās ar plastikāta kredītkarti.

Britu labdarības organizācijas, kura nodarbojas ar palīdzību cilvēkiem, kuri cieš no dažādām alerģijām, pārstāve Saimonai ieteica, lai viņa varētu sev līdzi nēsāt kaut vai nedaudz skaidras naudas, valkāt kokvilnas cimdus.
 Apollo, 2010.