Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 557
Pavisam: 2514814

Alergija pret Ziemassvētkiem

Alerģija no Ziemassvētkiem?

Vai tās ir tikai atrunas, lai izvairītos no kārtējā pirmssvētku drudža? Diemžēl daudziem cilvēkiem tā ir realitāte. Arī ārsti apstiprina, ka Ziemsvētki ir smags laiks alerģiskajiem cilvēkiem. Līdzās tādiem pārtikas produktiem kā rieksti, citrusaugi, garšvielas arī Ziemsvētku eglīte var būt problēma. Daudziem cilvēkiem ir alerģija uz skujkoku sveķiem. Vieglākās formās tā neizpaužas, ja nepieskaras sveķiem, taču mēdz būt arī tā, ka jau no ēteriskajām eļļām sākas šķaudīšana, nieze un elpas trūkums. Tad diemžēl jāizvēlas mākslīgās eglītes vai tikai neliels zars. Arī eglīšu rotājumi bieži vien var būt kaitīgi veselībai – svins, kas tiek apzīmēts kā staniols vai „eņģeļu mati”, kas sastāv no smalkas stiklu šķiedras, var būt kairinājums ādai, acīm un elpceļiem.

Ja problēmas rada pārtikas alerģija, jāpadomā, ko labāk izvēlēties svētku galdam, jo liela daļa Ziemassvētku cepumu, kūku, karstvīns, punšs satur laktozi, fruktozi vai histamīnus.

Ziemassvētku laikā jārēķinās arī ar dažādām smaržām, ar kurām visa pārējā gada laikā gandrīz nesastopamies. Vīraki, smaržojošās sveces, brīnumsvecītes. Šīs smaržas mūs sagaida gan lielveikalios, tirdziņos, skaistajos dāvanu veikaliņos.
Varam taču ieplānot arī svētku laikā būt kopā ar draugiem, tuviniekiem ārpus pilsētas, laukā, dabā pat tad, ja nav sniega. Svarīgākais – justies labi, būt harmonijā ar sevi un apkārtējo pasauli.

Būsim mazliet piesardzīgi un apdomīgi, lai šie svētki ir priecīgi gan mums, gan mūsu tuviniekiem.
Lai domas ir gaišas, lai acīs mirdzums, labestība un mīlestība pāri visam!