Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 564
Pavisam: 2514821

Alerģija pret kukaiņu kodumiem

Vasara ir ne tikai jauks atvaļinājumu laiks, bet arī laiks, kad pieaug kukaiņu kodumu risks. Labākais veids, kā pasargāt sevi – būt pašiem ļoti uzmanīgiem, ēdot vai dzerot brīvā dabā, staigājot plikām kājām vai atrodoties lapseņu pūžņu tuvumā. Mežā labāk uzvilkt noslēgtu apģērbu, ja nav alerģijas, var lietot kukaiņu atbaidīšanas līdzekļus – krēmus, ziedes vai aerosolus. Dzīvojamās telpas var pasargāt ar speciāliem aizsargsietiem.
Lapsenes, bites, sirseņi parasti neuzbrūk pirmie, bet tos var nokaitināt, piemēram, strauji vicinot rokas. Lapsenes dzeļ biežāk un sāpīgāk, bites dzeļ retāk un uzreiz pēc tam iet bojā. Bites koduma vietā pēc dzeloņa izvilkšanas jāpieliek ledus vai cits auksts prikekšmets. Aptuveni 1% cilvēku no šo kukaiņu kodumiem var rasties bīstama alerģiska reakcija. Ja jums ir nosliece uz alerģiju, noteikti vajadzētu lietot pretalerģiskos līdzekļus. Alerģiskās reakcijas uz bišu vai lapseņu kodumiem var izpausties ļoti dažādi - ādas apsārtumi ap koduma vietu, “nātrene”, kas var izplatīties pa visu ķermeni, vemšana, caureja, mēles, rīkles, acu plakstiņu tūska, asinsrites traucējumi un elpas trūkums līdz pat astmas lēkmei vai ekstrēmā gadījumā alerģiskam šokam. Visbiežāk reakcija izpaužas dažas minūtes pēc koduma līdz vienai stundai. Ādas reakcija var parādīties arī vēl pēc vairākām dienām. Ja zināms, ka pret kukaiņu indi ir alerģija, ieteicams laikus veikt desensibilizāciju, ko izdara līdzīgi kā organisma desensibilizāciju pret cita veida alerģiju. 
Ja parādās iepriekš minētie dzīvībai bīstamie simptomi, nekavējoties jāmeklē mediķu palīdzība. Palīdzība jāmeklē arī tad, ja kukainis iedzēlis mutē.
Auduma tīkls pret putekšņiem un kukaiņiem
Vasarā, kad viss zied un smaržo, mēs vēlamies, lai mūsu mājoklī neiekļūst nepatīkamie insekti, ziedputekšņi un putekļi. Tāpēc mums katram ir jāmeklē tam atbilstošs risinājums.
Vācu kompānija Fr.Kaiser GmbH, Latvijā, piedāvā - gaismas un gaisa caurlaidīgu, aizsargājošu auduma tīklu visiem logu tipiem ar izmēru līdz 130x150 cm. Komplektā ietilpst 3 logu sieti, līmlente uz nazītis. Auduma tīklu var viegli iemontēt logā un nomainīt. Pateicoties mazajām porām tā struktūrā, tas efektīvi novērš putekšņu, putekļu un sodrēju daļiņu iekļūšanu dzīvojamās un guļamtelpās, mazina tādas alerģiskās reakcijas kā šķaudīšana un nieze, tajā pat laikā ļauj izvēdināt telpu un atpūsties pie atvērta loga.
Auduma tīklu var nopirkt: 
Rimi veikalos, kā arī SIA IG Centrs, Skolas 4, Ogre; 
SIA Agroserviss , Mūrmuižas 14, Valmiera.
Ražotājs: Fr.Kaiser GmbH, Vācija
Izplatītājs: SIA Elvim, Kurzemes pr.3-513, Rīga.
Tālr. 67808440