Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 10
Pavisam: 2614548

Cilvēkiem ar invaliditāti izsniegs jauna parauga apliecības

No 1. septembra cilvēkiem ar invaliditāti plānots izsniegt jaunas, uzlabota parauga apliecības. Apliecību saņemšana būs ērtāka, jo tām nevajadzēs iepriekš iesniegt fotogrāfiju.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātais jaunais Ministru kabineta Noteikumu par personu ar invaliditāti apliecinoša dokumenta paraugu, tā izsniegšanas un uzskaites kārtību projekts.

Plānots, ka jaunā parauga apliecības no septembra varēs saņemt visās Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) nodaļās. Apliecību izsniegšanas kārtību nemainīs: tās varēs saņemt tajā pašā dienā, kad cilvēkam veiks invaliditātes ekspertīzi un noteiks invaliditāti, vai nosūtīs ierakstītā pasta sūtījumā. Par apliecības saņemšanu cilvēkiem nebūs jāmaksā.

Uz jaunā parauga apliecībām atspoguļotā informācija būs tulkota arī angļu valodā, lai cilvēki ar invaliditāti, ceļojot pa Eiropas Savienības dalībvalstīm, varētu izmantot tajās noteiktos atvieglojumus cilvēkiem ar invaliditāti, piemēram, muzejos, sabiedriskajā transportā u.c.

Jaunā parauga apliecības paredzēts izgatavot kā polivinilhlorīda daudzslāņu laminētas kartes. Tās atbildīs ISO/IEC 7810 standartam. Apliecībā iestrādās elementus, kas apgrūtinās tās viltošanu, tai skaitā smalku līniju rakstu, teksta līniju negatīvā mikrodrukā, integrētu sejas attēla fona apdruku, un ultravioletā gaismā redzamu attēlu. Pašlaik invalīda apliecība ir uz apdrukātas papīra pamatnes laminēta kartīte, ko ir viegli viltot.

Apliecību izgatavošanu tehniski nodrošinās katra VDEĀVK nodaļa, kurā cilvēkam veic invaliditātes ekspertīzi un nosaka invaliditāti.