Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 426
Pavisam: 2614510

Lūdz atsaukties jauniešus un pieaugušos vecumā no 18 līdz 35 gadiem, kuri slimo ar astmu.

   Studēju Latvijas Universitātē, 3. kursā, psiholoģiju un šogad rakstu kursa darbu II, kur veselības psiholoģijas nozarē veicu pētījumu, ar mērķi noskaidrot, kāda ir apmierinātība ar dzīvi ar astmu hroniski slimiem cilvēkiem.
Ir zināms, ka apmierinātība ar dzīvi cilvēkam piešķir lielu nozīmi, tādejādi viens no faktoriem, kas var atstāt iespaidu uz cilvēka apmierinātību ar dzīvi, ir hroniska slimība, kas ir ilglaicīga kaite vai ilglaicīgi nezūdoši simptomi, kas ilgst trīs vai vairāku mēnešu garumā. Šo ilglaicīgo slimību iedarbība var izmainīt fizioloģisko, psiholoģisko vai anatomisko cilvēka ķermeņa struktūras vai funkcijas (Hoffman, Catherine and Rice, Dorothy P., 1996).
Jebkuram cilvēkam ir svarīgi justies labi, komfortabli un emocionāli stabili savā dzīvē, mēs visi tiecamies sasniegt savus mērķus, kas piepilda mūsu dzīvi. Un kad cilvēks dara to, kas viņam patīk un izbauda to, ko viņš vēlās, cilvēks droši var sacīt, ka jūtas apmierināts ar savu dzīvi. Viss iepriekš minētais ir svarīgs un atrodas vēlmju sarakstā arī astmas slimniekiem.
   Astmas slimniekiem ir paaugstināts risks un grūtības it visur viņu ikdienas dzīvē, piemēram, slimnīcā komunikācijā ar ārstiem, vai sākas skolas vai darba kavējumi, parādās emocionāls un uzvedības deficīts, stress, ierobežota piedalīšanās dažādās aktivitātēs (visbiežāk sporta), grūtības veidot attiecības ar draugiem, kolēģiem (de Mesquita & Fiorello, 1998, kā minēts Melissa et.al., 2004). Apmierinātību ar dzīvi ļoti ietekmē arī zāļu blaknes, kas mēdz izpausties kā miegainība, nervozitāte u.c., tādējādi traucējot slimnieka spēju un darbību kvalitāti. Vajadzība būt apmierinātam ar savu dzīvi nav nepiepildāma, taču lai to pilnveidotu un nostiprinātu, slimības laikā vajag pacietību, motivāciju un atbalstu.

Tādēļ, vēršos pie Jums ar lūgumu atsaukties jauniešiem un pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 35 gadiem, kuri slimo ar hronisku astmu (ilglaicīgi nezūdoši astmas simptomi).

Šeit ir links uz aptauju: http://www.visidati.lv/aptauja/663459344/

Aptaujas aizpildīšana aizņems ne vairāk kā 3 līdz 5 minūtes.

Ceru uz Jūsu atsaucību un paldies jau iepriekš!
Ar cieņu,
Ieva.