Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 446
Pavisam: 2556778

Peldēties atļauts visās oficiālajās peldvietās

Veselības inspekcija informē, ka visās oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte ir atbilstoša prasībām un  peldēties ir atļauts. 

 

            Iepriekšējās dienās siltā laika ietekmē Baltijas jūrā sākusies strauja aļģu, arī zilaļģu jeb cianobaktēriju savairošanās. Aļģes tika novērotas arī Kurzemes piejūras pludmalēs, kas satraucis daudzus peldēt gribētājus. Inspekcija informē, ka oficiālajās peldvietās savairojušās aļģes nav veselībai bīstamās zilaļģes, bet gan visticamāk makroaļģes – brūnaļģes, dažviet sārtaļģes vai zaļaļģes, kuras nav veselībai kaitīgas.

 

Lai gan oficiālajās peldvietās šobrīd toksisko zilaļģu klātbūtne nav konstatēta, karstā laikā, kad ir paaugstināta ūdens temperatūra (+ 20 C un vairāk), ūdenstilpēs, visbiežāk stāvošos ūdeņos, īpaši dīķos, var būt novērojama zilaļģu savairošanās. Ūdens tādos gadījumos kļūst duļķains, iegūst zili zaļu krāsu un nereti tā virsmu klāj plēve. Zilaļģēm atmirstot, ūdenī var izdalīties toksīni, kas peldētājiem var radīt dažādas ādas un gļotādas alerģiskās reakcijas un iekaisumus, kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus u.c. veselības problēmas. Ja tiek novērotas iepriekšminētās pazīmes, aicinām iedzīvotājus šādā ūdenī nepeldēties, kā arī īpaši parūpēties, lai šādam ūdenim netuvojas bērni un mājdzīvnieki. Ja mājdzīvnieki iedzer ūdeni, kur masveidā savairojušās zilaļģes, tie ar ūdenī esošajiem toksīniem var saindēties un pat aiziet bojā!

 

Papildus informējam, ka daudzās neoficiālajās peldvietās arī ir veiktas ūdens paraugu analīzes un to rezultāti ir atrodami Inspekcijas tīmekļa vietnē sadaļā „Vides veselība” – „Peldūdens” – „Peldūdens monitorings un informācija par peldvietu ūdens kvalitāti”.  

 Nākamie ūdens paraugi oficiālajās peldvietās tiks ņemti 10. un 11. augustā.