Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 200
Pavisam: 2635161

Pārdalīs līdzekļus veselības aprūpes vajadzībām

Ministru kabineta sēdē atbalstīts Veselības ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts, kas paredz pārdalīt līdzekļus no Zāļu valsts aģentūras ienākumiem par sniegtajiem maksas pakalpojumiem, un novirzīt tos veselības aprūpes nozares vajadzībām par kopējo summu 613 tūkstošu eiro apmērā.

Līdzekļu pārdales rezultātā 160 tūkstoši eiro tiks novirzīti zāļu un medicīnisko ierīču kompensācijas sistēmai, lai nodrošinātu pacientus ar nepieciešamajiem medikamentiem un medicīnas ierīcēm.

Vēl 247 000 eiro paredzēti valsts galvotā aizdevuma saistību apmaksai Ludzas medicīnas centram un Kuldīgas slimnīcai par 2014.gadu.

Savukārt 70 000 eiro plānots pārdalīt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centram uzskaites un informācijas sistēmas atjaunošanai, nepieciešamā aprīkojuma iegādei, kā arī pacēlāja uzbūvei personām ar funkcionāliem traucējumiem Klīniskās tiesu medicīniskās ekspertīzes nodaļā Rīgā, Maskavas ielā 80.

Tikpat liela summa, proti, 70 000 eiro, paredzēta Veselības inspekcijai tīkla drošības sistēmas iegādei, lai nodrošinātu datu aizsardzību, kā arī augstas kvalifikācijas klīniski akadēmisko ekspertu piesaisti Ārstniecības riska fonda ekspertīžu veikšanai.

Vēl 31 000 eiro plānots novirzīt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja vajadzībām - remontam, parādsaistību segšanai, kā arī citām muzeja vajadzībām.

Papildus 18 000 eiro nonāks arī Valsts asinsdonoru centra rīcībā, lai segtu parādsaistības par medikamentu iegādi, kas nepieciešami drošai asins komponentu sagatavošanai.

Visbeidzot 14 000 eiro atlicināti Valsts sporta medicīnas centram, lai nodrošinātu nepieciešamās aparatūras - portatīvā hematoloģiskā asins analizatora, portatīvā elektrokardiogrāfa un ultraskaņas terapijas iekārtas iegādei.
www.medicine.lv