Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 438
Pavisam: 2614522

Kampaņa „Nedraudzējies ar klepu!”

Latvijas Astmas un alerģijas biedrība un www.bernsklepo.lv veic kampaņu „Nedraudzējies ar klepu!”. Kampaņas mērķis ir mudināt vecākus uzmanīgi ieklausīties, vai bērns klepo, un laicīgi doties pie speciālista, lai novērstu dažādas iespējamas komplikācijas, hronisku slimību attīstību un saasināšanos.

Dr. Ieva Cīrule, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas alergoloģe – pulmonoloģe: „Ja bērnam ir vienkārši saaukstēšanās, tā ir īslaicīga problēma – bērnam ir iesnas un klepus dažas dienas, un tad viss pāriet. Bet, ja bērnam ilgstoši ir elpas trūkums, sēkšana, lēkmjveida klepus, kas atkārtojas, un nav temperatūras, tad noteikti jāiet pie ārsta. Klepu nedrīkst ielaist, jo ilgstoši klepojošam bērnam var veidoties neatgriezeniskas izmaiņas elpceļos. Vienmēr jācenšas noskaidrot cēloni un to novērst. Šobrīd slimnīcā ir daudz bērnu ar astmas paasinājumiem, jo vīrusu infekcijas ir galvenie provocējošie faktori, un arī aukstais, mitrais laiks veicina paasinājumus. Arī fakts, ka reizēm bērns nesaņem nepieciešamo medikamentu slimības ārstēšanai, veicina slimības paasinājumus. Pētījumi rāda, ka mazie pacienti tikai 30% gadījumu saņem zāles, kuras ārsts viņiem ir izrakstījis.”

Kampaņas „Nedraudzējies ar klepu!” laikā ikviens cilvēks ir aicināts nosūtīt savam draugam īpaši sagatavotu e-vēstuli pret klepu. Bernsklepo.lv cer, ka e-vēstule pret klepu sasniegs vecākus visā Latvijā, un viņi uz mirkli apstāsies ikdienas steigā, lai ieklausītos, vai viņu bērns klepo.

E-vēstuli Jūs varat nosūtīt: http://www.bernsklepo.lv/site/27647