Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 4
Pavisam: 2614542

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija pret suņa spalvu (30.10.2015)

Man ir pilni 24 gadi, no 5 gadu vecuma ir uzstādīta diagnoze bronhiāla astma, cēlonis - alerģija pret suņa spalvu. Tagad jau 3 gadu dzīvoju ar savu vīru kopā ar suni (vīra) un visu šo laiku ir jācīnās ar savām alerģiskajām reakcijām un astmu. Bērnībā, kad tika aizvākts suns, es dzīvoju laimīgi, bez jebkādām zālēm un deguna sprejiem, inhalatoriem. Tagad gan lietoju Xymelin (ikdienā, 3 - 4 reizes), SINGULAIR (1 reizi dienā) un Elipa inhalatoru (1 reizi dienā). Tagad dēļ šīm zālēm mana imūnsistēma ir nobeigta, saķeru uzreiz visas saaukstēšanās. Vai manā gadījumā ir vērts veikt injekcijas pret alerģiju?

Alerģiski izsitumi (27.10.2015)

Biju uz nedēļu ASV. Viss bija kārtībā. Atgriežoties mājās, otrā dienā ļoti grauza acis, parādījās izsitumi (smalkas pumiņas) uz sejas un rokām līdz elkoņiem. Neko neparastu neesmu darījusi, ēdusi, lietojusi. Mājās ir kaķis, līdz ar to spalvas un putekļi. Tomēr pieļauju, ja būtu alerģija uz kaķi, tad tā būtu izpaudusies jau sen. Pirms neilga laika veikts asins tests uz alerģijām. Nekā ārkārtēja- daži pārtikas produkti, kāmji un papagaiļi. Kaķu sleja bija minimāli paaugstināta- to pat neesot vērts ņemt vērā. Iespējams jautājums muļķīgs, bet vai tāda alerģija pret kaķi var parādīties pēkšņi?

Alreģija pret kaķi (27.10.2015)

Sakiet lūdzu, man ir alerģija pret kaķi, pelējumu un suni. Alreģija nav izteikta. Pret pelējumu un suni pavisam nav izteikta. Alerģija rodas tad, kad ir saskare ar kaķi. Vēlos mājās turēt kaķi. Alergoloģe piedāvāja taisīt potes, bet pateica, ka tas nav tā vērts, vienkārši jātiek vaļā no kaķa. Tā kā es vēlos iegādāties kaķi, jo mani neapmierina dzīve, nospiežot savas vēlmes, vēlos jautāt: Cik reizes nedēļā vai mēnesī ir jābrauc uz centru taisīt potes? Cik maksā viena pote? Kas būs, ja es palikšu stāvoklī, varēs turpināt potēties, vai būs jāpārtrauc potēšanos? Un ja pārtraukšu, un būs kaķis mājās, vai alerģijas simptomi 9 mēnešu laikā nesāks izpausties? Kā arī, pēc potēšanās sākšanas pēc cik ilga laika var sākt turēt kaķi mājās?

Alerģija grūtniecības laikā (27.10.2015)

Man ir 10. grūtniecības nedēļa un man ir ļoti pastiprinājusies alerģija pret putekļu ērcītēm, kas izpaužas kā šķaudīšana un iesnas. Vai Zyrtec 10mg es varētu lietot, lai izvairītos no alerģijas?

Bronhiālā astma pieaugušajam (06.10.2015)

Man ir bronhiālā astma. Man interesē, kāds darbs man ir piemērots.  Vai varu strādāt ēdinašanā, gatavot wok pārtiku un tamlīdzigi.

Sarkani izsitumi (06.10.2015)

Man ir viena problēma - man jau kādu laiku ir sārts pleķis uz vienas krūts (iesākumā bija tikai mazs, sārts plankumiņš, bet tagad ir paplašinājies un ir palicis tikai sārts riņķis), kā arī līdzīgi mazi pleķi ar laiku parādījās uz kakla un pāris uz vēdera. Vai man būtu jāuztraucas par kaut ko nopietnu (vai var būt tikai alerģija uz kaut ko konkrētu), saprotu, ka beidzot pēdējais laiks iet pie ārsta. Tikai mazliet uztraucos, jo nezinu ko sagaidīt- cerams varēsiet man palīdzēt.

Izsitumi uz iekšējā augšstilba (29.09.2015)

Uz iekšējā augšstilba pie dzimumorgāniem izmetušies sarkani izsitumi. Izskatās  kā apļi ar sausu iekšējo daļu. Nu jau blakus uz sēklinieka parādījies sauss niezošs pleķis. Kas tas varētu būt?

Iesnas un šķaudīšana (21.09.2015)

Vēlos pajautāt par savu pašreizējo problēmu! Lieta tāda, ka nu jau kādas piecas, sešas nedēļas ir pastiprinātas iesnas (kā tīrs ūdens, ne gļotas) un šķaudīšana. Kā ceļos, tā sākas šķaudīšana un deguna slaucīšana līdz izeju ārā no mājas, tad tā kā pārstāj. Dažreiz, pārnākot mājās, viss ir kārtībā, dažkārt atkal atsākas šķaudīšana un iesnas. Nekad agrāk nav bijusi nekāda alerģija. Vai varētu būt, ka man ir kāda alerģija uzradusies? Un ir vēlme pārbaudīt, vai ir man kāda alerģija. Kas tieši man būtu jādara? Vai var pārbaudīt alerģiju uz VISU?

Astma (28.08.2015)

Man ir astma jau 35 gadus.Vai man pienākas invaliditātes pensija?

Bronhiālā astma (28.08.2015)

3 nedēļas dzēru  antibiotikas, palika vēl sliktāk, jo sāku naktīs smakt. Tagad pulmonologa atzinums, ka tā ir jaukta tipa bronhiālā astma. Izrakstīja SERETIDE (DISKUS), ko lietoju jau divas nedēļas kā ārsts noteicis. Pēc zāļu diska izlietošanas nozīmēta kontrole pie pulmonologa. Sakiet, vai taisnība, ka no hormonālām zālēm pieaug svars. Uztrauc, jo reiz jau man hormonālo pretapaugļošanās tablešu dēļ bija straujš svara pieaugums pēc to lietošaans pārtraukšanas. Divu mēnešu laikā nāca klāt 20.kg un līdz šim brīdim cīnos ar lieko svaru jau 15.gadus. Varbūt varat ieteikt speciālista konsultāciju svara sakarā.