Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 444
Pavisam: 2614528

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Izsitumi uz ķermeņa (22.03.2016)

Daudz jau meklēju internet, bet nekādu īsti atbildi nesaņēmu, redzēju, ka šeit dažiem arī ir tā pati problēma. Man vienas dienas laikā (ļoti ātri) parādijušies uz ķermeņa izsitumi sarkani un ar sausu ādu pa virsu, ir uz muguras, kakla, vēdera. Uz rokām un kājām ,uz sejas nav. Es strādāju augļu rūpnīcā, kur katru dienu ir dažāda veida augļi - zemenes, avenes, mellenes, āboli utt. Strādāju jau diezgan ilgi, un pirms tam nekas nav bijis tāds. Uzturu arī neesmu mainījis, tas vienmēr ir dažāds un pilnvērtīgs. Paldies jau iepriekš.

 

Alerģija (11.03.2016)

Pirms pāris dienām ārsts konstatēja deguna tūsku, izrakstīja alerģijas zāles, itkā palīdz. Mans darbs atrodas diezgan tādā putekļainā vietā, kur pamatā 5 stundas dienā sanāk elpot šādu gaisu, darbs saistīts ar medicīniskajām papīra kartiņām. Vai alerģija varētu būt no šī darba un ko Jūs man ieteiktu tālāk darīt.

Astma (11.03.2016)

Es lietoju seretide un salbutamol. Ja, piemēra, esmu saaukstējusies un sāk sāpēt kakls vai es varu lietot kaklā pūšamo neosprey?

Asinis (23.02.2016)

Man ir alerģija uz soju, un man piedāvāja asins procedūru. Kur asinis sadala divās daļās un balto laiž man atpakaļ. Vai Jūs varētu konkrētāk un sīkāk aprakstīt šo procedūru? Un cik noderīga tā būtu.

Sarkani plankumi, neniez (23.02.2016)

Nu jau kādu pusgadu man uz rokām, pleciem, muguras lejasdaļas un apakšstilbiem uzmetas sarkani, līdz 1cm lieli plankumi, tik tikko piepampuši un pārsvarā neniez un nav jutīgi (tikai pāris reizes ir bijuši kņudoši, drusku niezoši tiklīdz parādījušies). Kad uzmetas, no sākuma ir koši sarkani un tad paliek arvien blāvāki. No sākuma parādījās tikai uz rokām, bet tagad jau uz visām augstāk minētajām vietām. Ģim.ārste nosūtīja uz asins analīzēm - rādītaji normas robežās. Ieteica pavērot. Bet es tiešām nevaru nonākt pie kopsaucēja, jo esmu mainījusi gan dušas želejas, šampūnus, saistībā ar pārtiku nevaru pat iedomāties, kas varētu ko tādu izraisīt. Nekad neesmu bijusi alerģiska. No kā vēl tas varētu būt? Nerviem? Pie kāda speciālista man vērsties? Jo problēma vēl ir arī tāda, ka bieži vien plankumi pastiprināti redzami ir tieši vakarā, bet no rīta - kad varu tikt pie ārsta - jau ir blāvi vai pazuduši pavisam. Liekas muļķīgi iet pie dermatologa, ja nekas gandrīz nav saredzams.

Alerğija (17.02.2016)

Man ir taisīts alergēnu tests pasen, un ir zināms, pret ko man ir alerğija, bet šogad un pagājušajā gadā man bija caureja un šo pirmdien, uztaisot asins analīzes, man ir paaugstināts Eozinofīlie % ,Eozinofīlie abs ,Egā un Cistatīns C. Kāpēc ir paaugstināts?

Ekzēma (17.02.2016)

Pirms vairāk nekā 5 gadiem uz labās rokas ādas parādījās izsitumi un nieze. Pēc vairākiem izmeklējumiem kā diagnoze tika noteikta ekzēma. Visas analīzes, lai atrastu īsto alerģijas izraisītāju, tika veiktas alerģijas laikā, līdz ar to nekādu konkrētu atbildi nebiju saņēmusi. Kā risinājums ekzēmas ārstēšanai tika izmantota hormonālā ziede. Pašlaik esmu stāvoklī, līdz ar to šāda veida ziedi neizmantoju, ārste man ieteica Bepanthen anti-exem, kas palīdzēja tikai īsu brīdi. Lai mazinātu niezi un izvairītos no izsitumu izplatīšanās, mēģinu izslēgt no uztura alerģiju izraisošos pārtikas produktus, bet zinu, ka alerģiju var izraisīt arī kosmētikas, mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi. Vai jūsu biedrības ārsti varētu man palīdzēt? Vai pastāv iespēja noskaidrot, kas manā gadījumā veicina izsitumu parādīšanos, kā arī noteikt veidu, kā es varētu ar to cīnīties gan tagad, gan arī turpmāk? Vai ir vērts tagad nodot analīzes, vai ir jāgaida līdz brīdim, kamēr izsitumi un nieze nepazūd? Jau iepriekš paldies!

Alerģiski izsitumi uz ādas (17.02.2016)

Sakiet lūdzu, kā var pieteikties uz konsultāciju, Mēdz uz ādas parādīties lielas niezošas pumpas, kas pazūd pēc pāris stundām, Ir lietots OPeca, un pēc kāda laika parādās un pazūd, ko darīt? Vai pie Jums var veikt arī analīzes?

Par niezi (31.01.2016)

Man ir nezināmas dabas periodiska (laikiem stipra, laikiem vāja) nieze kājās (visā garumā). Nekādu izsitumu nav. Esmu veikusi testus uz alerģiju (tīriem produktiem (vista, piens u.c.), kā arī putekļi, mājdzīvnieki, u.c.) visi testi ir negatīvi. Nieze pastiprinās, lietojot (buljona kubiņus vai Vegeta) ēdienu garšvielu piedevas, toties tā pilnīgi nezūd pat, nelietojot produktus ar tām piedevām. Vai iespējams noskaidrot, uz ko tieši man ir neiecietība?

astmAlerģija (31.01.2016)

Sakiet, lūdzu, vai pie alergologa būtu jādodas ar saviem pieņēmumiem, pret ko varētu būt alerģiska reakcija, vai to nosaka alergologs, ko tieši būtu jāpārbauda, vai varbūt tiek pārbaudīts nosacīti "viss"? 2) Pirms neilga laika uz rokām (plaukstām, pirkstiem) un kājām (pēdām, pirkstiem un no potītēm līdz kāju pirkstiem) parādījās izsitumi, kuri uz rokām salīdzinoši ātri pārgāja tādos kā lielākos un mazākos ūdeņainos puslīšos. Dermatologs minēja, ka tā varētu būt alerģiska reakcija pret kaut ko iekšķīgi uzņemtu. Vai tā tiešām varētu būt alerģija vai tomēr kāda ādas slimība?