Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 20
Pavisam: 2614558

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģiskas iesnas (07.05.2017)

Domāju, ka es un mana 8 mēnešus vecā meitiņa cieš no alerģiskām iesnām. Man katru rītu ir jāšķauda un caurspīdīgas konsistences iesnas, kuras pazūd līdz pusdienas laikam. Dažreiz ir arī elpošanas problēmas, piemēram, sēkšana. Lietojot salbutamolu, tās pazūd. Meitiņai arī katru rītu pusstundu pēc celšanās parādās sēkšana, kas vairāk nāk no aizdeguna un arī puņķi. Tas viss pazūd līdz pusdienas laikam. Meitiņai dotās astmas zāles nepalīdz. Simptomi pasliktinās karstās istabās, uzlabojas svaigā gaisā. Vai tā varētu būt alerģija uz putekļu ērci un kādas būtu ārstēšanas iespējas, piemēram, imūnterapija?

Izsitumi (07.05.2017)

Manam vīram nu jau nedēļu pēc fulbola treniņa, kura laikā sasvīst, uzmetas sarkani, niezoši pleķi. Niez arī galvā. Kas tas varētu būt un pie kāda speciālista griezties? Šāda problēma bija arī pirms 5 gadiem un tad pārgāja.

Alerģija pret kaķiem (16.03.2017)

Man vairākus gadus ir alerģija pret kaķiem, bet pamanīju, ka uz sterilizētiem gandrīz neizpaužas. paņēmām ar vīru sterilizētu kaķeni, ir dienas, kad vispār gandrīz nav simptomu, bet ir arī tādas dienas, kad rodas iesnas un krekšķi kaklā. Pagāja tikai 10 dienas. Vai var pierast pie paša mīluļa, vai arī var špricēt vakcīnas pret alerģiju uz kaķiem? Kas var palīdzēt?

Plankums (15.02.2017)

Man kādu pusgadu atpakaļ uz muguras lejasdaļas parādījās sarkans plekis un nenāk nost, nav pilnīgi nekādas niezes vai sausuma pazīmes. Gribētu zināt, vai man ir pamats uztraukumam!

Sapampusi plaukstas augšpuse (15.02.2017)

Vienu vakaru bija sausa roku āda, kuru ieziedu ar krēmu, kuru nelietoju pirmo reizi. Kad nākamajā rītā piecēlos, roka bija uzpampusi un uz tās bija paradījušās sīkas, niezošas pumpiņas. Domāju, varbūt nākamajā rītā jau būss labāk, bet roka tikai vēl vairāk uzpampa.

Astmas saasinājums (15.02.2017)

Man ir 29 gadi un bronhiālā astma, nedēļas nogalē uznāca spēcīga lēkme, zāļu lietošana nepalīdzēja, tika izsaukti ātrie ap 22.00, kas sniedz pirmo palīdzību. Palika labāk, bet ap 02.00 pamodos no tā, ka paliek atkal grūti elpot un pie ieelpas ,izelpas plaušas atkal rūc un sēc. Pa dienu gāju pie ğimenes ārsta pēc zāļu izrakstiem. Iepūšot inhalātoru, tas atvieglo elpošanu tik uz pāris stundām, un atkal paliek grūti. Plaušas pie izelpas- ieelpas rūc. Staigāt ir ļoti grūti uzreiz ir aizdusa, grūti parunāt.

Sarkani pleķi (23.01.2017)

Man tikai zilumi uz vēdera. Kad zilumi izzuda, parādījās sarkans pleķis. Es smērēju tauksakni.

Klepus (23.01.2017)

Man ir klepus jau varāk nekā 15 gadus. Testi 7 pirmo gadu rezultātā (uk) neatrada iemeslus un diagnose: idipoatiskais klepus. Nosūtīja mani uz “mācīties elpot pareizi”  kursu, bet arī tas nelīdzēja. Uz pāris gadiem padevos, jo neredzēju jēgu un zaudēju ticību, centos samierināties. Bet nu jau atkal klepus mani tā nomocījis, ka pat prātoju, ka vajadzēs varbūt pat pārcelties uz dzīvi citur - nu nevar būt, ka nav risinājuma! Klepus tāds, ka guļot sīcoša skaņa krūtīs un gulēt pat grūti. Reizēm kājas jāsakrusto, lai paglābtu sevi no netīša slapjuma ..... nu nevar būt, ka neko nevar mainīt ! ?

Baseina apmeklējums (06.12.2016)

Man nesen atklāja bronhi;alo astmu, Zāles vēl nelietoju. Sakiet, lūdzu, vai varu apmeklēt peldbaseinu? To daru jau 3gadus, 2 reizes nedēļā, pa pusstundai, vingroju baseinā, pielietojot dažādas papildierīces.

Grūtniecība (06.12.2016)

Esmu neplānoti stāvoklī ar trešo bērniņu. Man pirms diviem gadiem bija abpusējs pneimotoraks un tika veikta abu plaušu operācija. Jautājums, vai grūtniecība (pēc šādas operācijas) neapdraudēs manu vai mazuļa veselību. Esmu pierakstījusies arī pie pneimotologa, bet līdz konsultācijai gara rinda priekšā. Paldies!