Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 444
Pavisam: 2614528

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģijas dēļ pampst lūpas, acis un mēle (11.12.2010)

Man jau aptuveni 6 gadus ir alerģija, bet pie alergologa esmu bijusi tikai vienu reizi! Vai tas ir jau diezgan nopietni, ka man jau ir reizes, kad alerģijas dēļ pampst lūpas, acis un pēdējā laikā ir sākusi pampt mēle. Un kas ir - labāks injekcijas vai alerģiju tablešu lietošana?

Atopiskais dermatīts (20.11.2010)

Man ir 28 gadi, bērnībā bija diatēze, 14 gados sākās saasinājums, un ārsti konstatēja, ka ir atopiskais dermatits, gribu prasīt jums padomu, pie kura ārsta vai kādā klīnikā labāk vērsties, un vai vajadzētu uztaisīt testu uz produktiem un citiem alerģiju izraisītajiem (alergēniem)???

Psoriāze (20.11.2010)

Sveiki! Kā Jums šķiet, vai būtu vērts apmeklēt alergologu , pie tādas slimības, kā psoriāze? Varbūt Jums jau ir bijusi saskare ar tādiem slimniekiem?
Paldies!

Elpas trūkums (20.11.2010)

Labdien, man ir 33 gadi, man pēdējā laikā trūkst elpas,ir pat bijis tā,  ka es pa nakti pamostos, lai ievilktu elpu. Man krūškurvī tā kā tāda smaguma sajūta ,vai tas liecina, ka man, iespējams, ir astma un vai man vajadzētu vērsties pie ārsta un pie kāda?

Astma sākuma stadijā (20.11.2010)

Man ir tāda situācija, ka klepoju jau gadu, biju pie ārsta uz pārbaudi, noteica diagnozi par astmas pirmsākuma stadiju. Ieteica lietot inhalatoru veselu mēnesi, bet neizrakstīja elpceļu ārstējošas zāles. Turpinu klepot, ari lietojot inhalatoru. Ko jūs man ieteiktu darīt? Liels paldies!

Nātrene (20.11.2010)

Labdien! Man vajag padomu par manu pašas gadījumu (man 28). Man pagājušo. 3dien sāka sāpēt kakls, 4dien jau temp.virs 39, 5dien ārste konststēja, ka strutainas mandeles - angīna. Izrakstīja  Cefalexin - Teva 500 mg pa 1 tabl. 3x dienā (no 5dienas rīta lietoju),  jau 3dien pamanīju, ka šad tad uz minūtēm 15-20 parādās sarkani pleķi uz ādas (rokām) un niez, dedzina, tad pazūd. Tad atkal
parādās, pazūd.... bet mazi tie pleķi. Ievēroju, ka tas rodas tad, kad ir aukstuma sajūta (pat, ja mājās +20 un esmu ar 2 džemperiem un vilnas zeķēm). 4dien pie augstās temperatūras, kad likās, ka viss salst, arī tā bija - kā nodzēsu temp. No virs 39 uz 38 vai zemāk, tā izsitumi pazuda. 5dien, kad braucu pie ārstes, arī mazliet parādījās, bet minimāli. Visas brīvdienas bija maza temp. un ārā negāju. 1dien jutos labi, bija vajadzība uz pastu. Izgāju ārā, mašīna tik 50 m no mājas, bet man jau pieejot pie tās ir uz rokām pleķi (kamēr biju mājā - nekā). Pēc 15 min. Pastā jūtu, ja rokas uztūkst, nu ok... , tik cilvēki uz mani bolās.... Vēl pēc 5 min. mašīnā spogulī pati nobijos - visa seja sarkana, sāk pietūkt pie acīm... Es fiksi braucu uz mājām, jo jau rokas bija grūti palocīt (pirkstus tieši), bet pati pie stūres.... Mājās redzu - viss ķermenis sarkans, arī zem drēbēm, bet visvairāk atklātās vietas - rokas un seja. Doka pa telefonu ieteica iedzert 2 tavegilus un saukt ātros, izsaucu - sašpricēja pretalerģisku kaut ko, sarkanums uzreiz nogāja, tūska lēnām, bet arī nogāja... Googlī atradu info, ka "Akūta infekcija, īpaši elpošanas ceļu vīrusu infekcija, ir visbiežākais akūtas nātrenes iemesls (28–62 proc. gadījumu)." Man ir angīna, varbūt tas to izraisīja, jo man ne pret ko nekad nav bijusi alerģija vai pumpas/izsitumi... Ātrie domāja, ka tas man no antibiotikas, bet to es sāku tikai 5dien, bet man parādījās jau 3dien. To viņi domāja, ka kaut kas cits bija, neklausījās, ka es teicu, ka tas pats, tikai vieglākās formās. Un kad izlasīja anotācijā, ka blakusparādība (viena no daudzajām) ir nātrene un ekzēma, tā aizliedza man dzert antibiotikas. Pārtraucu. Vakar (2dienā) ārā negāju, no rīta tavegilu iedzēru. Vakarā nolēmu nedzert, un šorīt no rīta arī nē – riskēju pamēģināt, kas būs, kad nelietošu un uz analīzēm došos nevis zāļu iespaidā, bet tāpat. Izbraucu uz doktorātu; pēc 10 min. man atkal sākās uz rokām nieze, sarkanums, pamazām sāka piepampt. Doktorātā uzreiz iedzēru 2 tavegilus un pagaidīju, kad viss sāka pierimties. Nevaru es bez pretalerģijas zālēm iziet ārā :( :( :(...... Kas tas man tāds ir?!...... Nodevu analīzes (pilno asins ainu, CRO, ASO, E.Barra IgM), ceru, ka uzzināsim, kas man kaiš.... katrā ziņā angīnas pazīmes man jau pazudušas, šodien arī kakls vairs nesāp it nemaz, citādi jūtos labi.... neko savādāku neesmu ēdusi, es vispār mazāk ēdu, jo negribas kaut kā. Katrā ziņā tas nav no produktiem, viss sākas, kad izeju ārā. Kā kaut kādā šausmenē.... :( Varbūt Jums ir pieredze ar šādiem gadījumiem? Pie alergologa pierakstījos, bet man teica, ka vismaz 4 dienas nedrīkst lietot tavegilu vai ko citu, bet kā es lai pie ārsta tieku no Lielvārdes bez zālēm, ja jau pirmajā 10 min. ārā man sākas nātrene un tūska.... Ko man darīt? Analīžu rezultāti būs tikai rīt vakarā..... :(

Atopiskais dermatīts (17.11.2010)

Atopiskā dermatīta dēļ, nolēmu aiziet no darba skolā, jo nepārtraukti pampst, niez acis un seja. Nevaru baidīt bērnus, jūtos drausmīgi. Kā dzīvot tālāk? Esmu ārstējusies pie neskaitāmiem alergologiem un dermatologiem, visi saka-meklēt cēloņus pašai un nenervozēt...Ko darīt, vai ar šādu kaiti invaliditāti piešķir? Nebūs naudas pat zālēm? Vienkārši -izmisums.

Plankumi (27.10.2010)

Man pirms 2 nedēļām uz ādas parādījās sarkani plankumiņi, tad nebija aizdomas par neko sliktu, bet nedēļas laikā, ir apsēts viss ķermenis. viņi man neniez, no sākuma tādi koši sarkani, kā kodiens, bet pēc tam viņi lobās  nost, sausi..

Specifiskā imūnterapija (26.10.2010)

Kuras iestādes Latvijā piedāvā veikt specifisko imūnterapiju (vakcīnu) pret alerģiju (kaķu - manā gadījumā). Kuru jūs ieteiktu? Cik pārbaudīta, droša un efektīva ir šī metode? Lasīju Wikipedia par terapiju, kur nevis potē, bet liek zem mēles šo alergēnu. Vai šāda iespēja ir arī Latvijā?
(http://en.wikipedia.org/wiki/Hyposensibilization)

Alerģija vai astma (26.10.2010)

Sveiki! Ir vietas, kurās man sākas šķaudīšana, pēkšņas iesnas, acu niezēšana neizturama)...un vēlāk elpošana apgrūtināta. Tas ir izteikts mitrās, nekurinātās telpās vai izteikti sausās. Vai tā ir alerģiska reakcija, vai tā var būt saistīta uz astmu? Nebiju alerģiska, bet nu jau 2gadus nereti sastopos ar šādu problēmu, kas mani ļoti nomoka tik ilgi, kamēr nenomainu telpas...citreiz tā ir māja, kurā nespēju uzturēties, mēdzu šķaudīt arī no smaržām, putekšņiem, bet tas nekad nav izraisījis apgrūtinātu elpošanu. Varbūt ir kādas pārbaudes, ko man veikt?