Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 6
Pavisam: 2614544

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija no pārtikas produktiem (11.02.2011)

Man ir 33 gadi un man jau kopš bērnības ir alerģija pret dažiem pārtikas produktiem. Tie ir: rieksti, svaigi kāposti, saulespuķes. No tiem man sāk trūkt elpa un piepampst seja, pirmās-lūpas un acis. Vēl viena lieta - nevaru uzturēties putekļainās telpās, arī sāk trūkt elpa. Vai varat man ieteikt, kur griezties? Ir būts pie ģimenes ārsta, bet vairāk par zālēm arī nekas netika ieteikts. Paldies jau iepriekš...

Alerģija un svara pieaugums (11.02.2011)

Vēlos uzzināt, vai svara pieaugums var būt saistīts ar to, ka ir alerģijas?

Alerģija no papagaiļiem (11.02.2011)

Vai varētu būt alerģija no papagaiļiem, ja dzīvo ar tiem vienā istabā, man ir iesnas jau 2 mēnešus. Ar ko varētu ārstēt?

Alerģija no kucēna (11.02.2011)

Pirms diviem mēnešiem man sākās bronhīts, tika veikta fluorogramma, kurā uzrādīja plaušu karsoni, bet nonākot slimnīcā jau ar lielu klepu līdz pat elpas trūkumam, veicot rentgenu plaušām, tas tomēr neapstiprinājās. Man ir jautājums: vai tā varētu būt alerģija? Gandrīz tanī pat laikā mūsu mājās uzradās kucēns. Man ir 42 gadi, man ir alerģija uz dzīvnieku spalvu (pamatā uz kaķiem), sadzīves un drēbju putekļiem. Mūsu mājās ir bijuši suņi, bet nekad nav bijusi tāda reakcija. Ar bronhītu neesmu vēl tikusi galā.

Alerģija no pretiekaisuma medikamentiem (11.12.2010)

Man būtu tāds jautājums: kā var cīnīties pret alerģiju, kas ir radusies, lietojot pretiekaisuma medikamentus. Un vēl viens jautājums: kas tās par zālēm zabelnik (latviskais nosaukums - vārnas kāja).  Pret ko un kam viņas palīdz, kādā nolūkā viņas lieto un kur varētu iegadāties?

Vai tā ir alerģija? (11.12.2010)

Sākās ar izsitumiem tikai uz vēdera, bet ļoti izteiktiem (tie pat neniezēja), tad jau pamazām pletās plašumā, ka apļi no akmentiņa, kuru iemet ūdenī. Vietām kā ēdītes, pumpas, viss sarkans, kas aizgājis tālāk, tur izteiktas alerģiskas pumpas, pat kņudēt uz niezēšanu sākušās. Nu jau visa mugura, padusēs lien, kāju cirkšņos.Bet! Man ir liels diskomforts ar ēšanu: ir tāda sajūta, ka jūtu katru kumosa pārvietošanos, līdz beidzot tam īsti vēderā nav vietas, it kā to spiestu, tad jāpastaipās un tad jau var turpināt ēst. Visā šai zarnu sistēmā ir tāda kā jēluma sajūta, un kakls reizēm sāp (ne stipri, bet jūtami, gan tad mutes dobums bija jēls, acis sākušas gausties, esmu sākusi pašķaudīt, deguns paniezēja. Esmu dzērusi pret alerģiskās zāles, dažādas, biju pie ārsta, izrakstīja vēl, nelīdzēja, ir citas Fexofenadine 120mg, bet neteiktu, ka būtu izmaiņas. Saprotu, ka uzreiz nevar gribēt, bet nu jau ceturtā nedēļa! Un nekas nav mainījies, tikai vai nu piestāj vai turpina augt. nezinu no kā, jo lietoju tos pašus produktus, mazgājamos līdzekļus... Tiesa biju sākusi dzert aknu attīrošo Milk Thistle, bet lasīju internetā, ka neesot nemaz un nepavisam alerģisks (pārtraucu jau sen). Man gan esot ļoti, ļoti zems hemoglobīna līmenis asinīs, sāku dzert dzelzs preparātu. Bet to jau nojautu senāk, jo man "zirnekļa tīkls ar visām mušiņām" acu priekšā maisījās, tad ķermenis baltiem plankumiņiem sāka pārklāties (tāda viegli raiba miesa), uz miegu velk, galva sāp. Bet tak knapi izlūdzos, lai noņem asins ainu. KAS TĀ PAR DĪVAINU ALERĢIJU, KĀ TIKT VAĻĀ? VAI TĀ VISPĀR IR ALERĢIJA? Tā kā neesmu Latvijā, varbūt spēsiet ko ieteikt. Būšu februārī. Bet kur, lai griežos, jo loti, loti sen bija kas līdzīgs (tikai izsitumi pa visu ķermeni, bet tie niezēja, stipri) līdzēja vienīgi kalcijs, ko injicē vēnā. Šeit to nedarot (neticu jau, bet? Ļoti gaidīšu atbildi.

Ādas problēma (11.12.2010)

Mana sejas āda ir diezgan problemātiska, uzmetās sausi plankumi un arī sarkani, niezoši izsitumi. Tie nozūd tikai tad, kad dzeru Tavegyl tabletes. Vai dzerot šīs tabletes (1 tableti dienā) tas nekaitē manam organismam, un vai es drīkstu turpināt tās dzert? It kā man nav nekādas alerģijas, no ēdienkartes esmu izsvītrojusi šokolādi. Man ir 23 gadi,  ļoti gaidu atbildi.

Fruktozes nepanesamība (11.12.2010)

Pirms kāda laika apmeklēju manuālo terapeitu prof. Eglīti, jo  bieži nomoka galvas sāpes. Turklāt slimoju arī ar trauksmaino depresiju. Prof. izteica domu, ka mans ķermenis nepārstrādā fruktozi, kas savukārt absorbē visu serotonīnu un tāpēc iestājas depresija. Viņš ieteica neēst saldus augļus, bet augļus ēst tomēr vēlos. Sakiet, vai vispār ir iespējams noskaidrot, vai profesora izvirzītā hipotēze ir patiesa - t.i. vai mans ķermenis nepārstrādā fruktozi? Un ja, jā, kur to var izdarīt? Iepriekš pateicos.

Izsitumi pa visu ķermeni (11.12.2010)

Man jau vairākus gadus periodiski parādās niezoši izsitumi uz rokām, ar gadiem remisijas kļūst īsākas un īsākas, tagad izsitumi pa visu ķermeni. Alerģijas testi uz pārtiku negatīvi. Dermatologi paraksta tikai steroīdu  preparātus, man jau liekas, ka man asiņu vietā drīz būs hormonu ziede. Vai tiešām nav nekādas izejas? Kādi ir pētījumi šajā jomā par cilmes šūnu izmantošanu?

Jūtība pret vēsu un vējainu laiku (11.12.2010)

Nesen novēroju, ka man ir pastiprināta jūtība pret vēsu un vējainu laiku! Seja pietūkst ar sarkaniem pleķiem, kuri niez - sūrst! Šajā gada laikā nevaru ilgāk par 10 min. uzturēties laukā. Pastāvīgi lietoju tikai kontracepcijas tabletes un mājās pašlaik 1 kaķene un divi kaķēni, strādāju vietā, kur jāiet gan saldētavā, gan pie krāsns. Man ir 27 gadi.