Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 438
Pavisam: 2614522

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija no kaķa (02.03.2011)

Jau kopš bērnības esmu bijusi alerģiska pret dzīvniekiem – gan suņiem, gan kaķiem, gan arī citiem mājdzīvniekiem. Alerģija ir arī pret ķīmiskajiem produktiem, putekļiem un putekšņiem, zemes (kartupeļu laukā). Varbūt vienkārši esmu ikdienā no tā izvairījusies, bet šķiet, ka gadu gaitā alerģija mazinās, tas protams, priecē. Pirms pāris mēnešiem novēroju interesantu parādību -ir viens kaķis, no kura man nav alerģija. Nevienā istabā, kur kaķis uzturas, ne pat tuvu viņa guļvietai, ne spilvenos, ne viņa klātbūtnē, pat pasmaržojot spalvu, tūlīt pēc kaķa nomazgāšanas vai nedēļu pēc mazgāšanās - nekādu alerģijas pazīmju. Nav šķavu, neniez deguns, negrauž acis. Dzīvoklī, kurā dzīvo šis kaķis, esmu bijusi  bieži, arī palikusi pa nakti. Istabā, kurā kaķis pārsvarā uzturas, nevar atvērt logus, to vēdina, atverot durvis, bet grīda, gultasveļa tiek mazgāta regulāri. Varbūt esmu sevi kaut kā īpaši psiholoģiski noskaņojusi, ka tieši no šī kaķa es ļoti negribu alerģiju? (Kaķis pieder ļoti labiem draugiem.) Citas alerģijas (putekļi utt.) nav pazudušas, arī alerģija pret citiem kaķiem. Vai Jums ir kāda versija, kāpēc no visiem līdz šim sastaptajiem kaķiem man ir alerģija, bet no šī viena nē? Varbūt vaina ir kaķim? (Tā ir garspalvu kaķene.) Liels paldies jau iepriekš! (:

Kur vērsties, ja ir aizdomas par astmu (02.03.2011)

Pie kāda speciālista es varu griezties, ja man ir aizdomas par astmu. Vai Jelgavā ir šāds ārsts un kas ir nepieciešams, lai to varētu apmeklēt bez ģimenes ārsta nosūtījuma.

Berodual un Becotide (11.02.2011)

Pirms 5 gadiem ārste man konstatēja bronhiālo astmu un izrakstīja Berodual un Becotide, visu laiku es lietoju šīs zāles attiecīgi 10x un 2x dienā. Cik ilgi šīs zāles vispār drīkst lietot, jo nepaliek ne labāk, ne sliktāk?

Nevaru paelpot (11.02.2011)

Man ir 19 gadi.Jau kopš sevi atceros ir bijusi astma, vienmēr, kad  uznāk lēkme, esmu iepūtis Salbutamol un pēc pāris minūtēm kā nebijusi! Šobrīd pa retam gadās saskarties ar krāsām, lakām un dažādām tāda tipa ķīmijām, līdz ko tas notiek uz vakara pusi. Vienmēr uznāk lēkme, bet nelīdz ne Salbutamols ne kas cits. Rezultātā pāris dienas ir bezjēdzīgi jāpūš iepriekš minētās zāles līdz kamēr alerģija pāriet. Gribēju pajautāt, vai nevarat ieteikt kādas efektīgas pretalerģijas tabletes vai ko tamlīdzīgu?

Cik maksā visas pārbaudes uz alerģiju? (11.02.2011)

Vēlos uzzināt, cik maksā visas pārbaudes, lai pārbaudītu,  vai man ir uz kaut ko alerģija, un kur to var izdarīt!

Aukstuma alerģija (11.02.2011)

Sakiet, lūdzu, kur atrast zinošu alergologu, kurš spētu pārliecinoši noteikt, ka man ir alerģija pret aukstumu un ieteikt, kā sekmīgi ar to sadzīvot. Varbūt varat kādu ieteikt. Līdz šim man ilgus gadus gribēja "piešūt" juvenilu idiopātisku artrītu. Uzlabojumi nekādi, turklāt pazīmes nekad īsti nav atbildušas artrītam. Kad nonācu pieaugušo statusā, jaunais reimatologs paziņoja, ka visticamāk man ir alerģija pret aukstumu. Vēlos skaidrību - saprast, kas man īsti kait.

Viegla bronhiālā astma (11.02.2011)

Vēlos noskaidrot, kādu spilvenu un segu izvēlēties, ja ir noteikta diagnoze: viegla bronhiālā astma? Tāpat - kas papildus jāievēro bez medikamentu lietošanas?

Elpas trūkums (11.02.2011)

Es gribētu uzzināt, kādi izmeklējumi vajadzīgi, lai noteiktu ir vai nav astma? Pēdējā laikā esmu pamanījusi, ka vismaz 2x dienā ir ļoti grūti elpot un ir tāda kā smaguma sajūta krūškurvja rajonā. Vai 1. grupas invalīdiem par izmeklējumiem ir jāmaksā? Paldies.

Izsitumi uz visa ķermeņa, izņemot seju (11.02.2011)

Esmu nonācis situācijā, kad manu ādu ir pārklājuši tādi kā blusas kodumi, kuri kļūst sarkani un to uz ādas paliek vairāk, kā rezultātā veidojās lieli, sarkani plankumi pa visu ķermeni. Tiem ir izciļņi, ir mazākas pumpas un vietām vienkārši āda ir sarkana, gan izsitumu veidā, gan no vietas. Šie plankumi ir uz visām ķermeņa daļām, izņemot seju. Esmu nesen iedzēris tavegīla vienu tableti. Kāds būtu Jūsu ieteikums, ko darīt, vai kādas zāles lietot?

Alerģija no gēla nagiem (11.02.2011)

Esmu izmisumā! Esmu manikīre un strādāju ar gēla nagiem. Pirms 3 mēnešiem sākās izsitumi uz rokām, kas suloja, ir ekzēma uz kakla! Vietējais ārsts kaut ko izraksta, bet nekas tā īsti nepalīdz! Pumpas sākuma stadijā noziežu ar jodu, bet paliek sausa āda un plaisā kā tuksnesis, esmu nomocījusies, tas bojā ne tikai izskatu bet ir arī ļoti sāpīgi! Ko lai iesāku?