Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 3
Pavisam: 2614541

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija no zivīm (26.04.2011)

Interesējos par iespējām ārstēt alerģiju no zivīm. Vai tas vispār ir iespējams? Alerģija izpaužas kā kakla pampšana, līdz ar to pagaidām zivis vispār nevaru lietot uzturā. Esmu ēdusi brētliņas tomātu mērcē, bet lietojot Klaretīnu. Kur var iegūt vairāk info par alerģijas ārstēšanu? Cik tas vispār varētu maksāt?

Seretide diski (15.04.2011)

Vēlos ar jūsu palīdzību noskaidrot, vai Seretide diski ir hormonu preparāts vai nehormonāls medikaments? Ko jūs ieteiktu lietot Seretide vietā- varbūt zināma kāda dabas vielu recepte? Vai no Seretide attīstās pieradums? Alerģija progresē galvenokārt mitrā laikā un sadzīves putekļos. Visu pāgājušo un aizpagājušogadu Mēness aptiekās Seretide ražotājfirma deva vēl turpat 50 % atlaidi pēc valsts kompensācijas - sanāca, ka par 3 disku iepakojumu bija jāmaksā kādi 8 lati.
Tagad firma vairs atlaidi nedod un pacientam jāmaksā vai 23 lati. Man, kā nestrādājošam 3. grupas invalīdam tā ir ļoti liela cena. Pie kā griezties un kam rosināt, vai kā palīdzību lūgt, lai vismaz cilvēkiem ar invaliditāti šo atlaidi atjaunotu. Jo pamatslimību ārstēšanai zālēs aiziet viss invaliditātes pabalsts, kur nu vēl Seretide!

Loratīns (04.04.2011)

Manam dēlam ir alerģija pret koku ziedputekšniem. Jau tagad ir sākušās iesnas, un parasti tas turpinās līdz vēlam rudenim, tad līdz pavasarim viss beidzas. Viņam jau iesākās viegla astma. Ārsts ir nozīmējis Loratīnu. Cik ilgi šīs zāles var lietot (nedēļu, mēnesi, pusgadu), lai nesabojātu veselību vēl vairāk (aptiekā teica, ka ne ilgāk kā nedēļu)? Vai ir tādas zāles, kas var lietot nepārtraukti pusgada laikā, kamēr neizbeigsies visu koku un zāļu ziedēšana? Paldies.

Kas labāks - Kromohexal vai Kromoglin? (01.04.2011)

Man ir alerģija pret bērzu un alksni no 43 gadiem (līdz šim nebija). Kuras  zāles labākas- Kromohexal vai Flexinaze. Kāda ir šo zāļu iedarbība?  Flexinaze - hormonāla un neārstē, tikai noņem simptomus? Kromohexal nehormonāla un... ?
Ko labāk lietot - Kromohexal vai Kromoglin?

Alerģija (01.04.2011)

Labdien! Lieta tāda, ka man ir aizdomas, ka man varētu būt alerģija pret
putekšņiem, bet es par to neesmu gluži droša! Kad es ikdienā mierīgi pārvietojos,
tad nekas, bet atliek man laukā izskriet kādu krosiņu, un sākas deguna tecēšana,
šķaudīšana un brīžiem pat acu asarošana. Es to pamanīju jau pagājušogad pavasarī, kad
gāju uz stadionu skriet - atlika man kādu aplīti izskriet un sākās šķaudīšana iesnas
(apkārt stadionam daudz koku - papeles u.c.), un šī gada pavasarī arī - izgāju laukā
izskriet krosiņu un tas pats! Kā  un kur lai es noskaidroju, vai man ir vai nav
alerģija, un kur man vērsties - vai pie ģimenes ārsta?

Astma un saaukstēšanas (01.04.2011)

Atkal sākusies astma, dzīvoju arzemēs ,griezos pie ārsta. Sūdzības - sapampuši, čūlaini elpvadi, sāpes pie siekalu rīšanas, elpvados krēpas, kas aizsprosto reizēm, nobloķē elpošanu, kas izsauc klepu, nevaru ieelpot, tā  rezultātā klepoju, kamēr sāku vemt, vel klāt sākas saaukstēšanās, iesnas, galvas sāpes, vienmēr bija problēmas ar krepu atklepošanu, tādēļ bija jau 3 bronhoskopijas.  Latvijā agrāk, pēdējā reizē pie vispārējas narkozes sākās kakla spazmas, aizbloķēja kaklu. Griezos šeit pie ārsta, izrakstīja amoxicillin un Salbutamolu, temperatūra ir reizēm tikai naktīs, slimības lapu nepiedāvāja, Vai man tā pienākas? Kādu Jūs ieteiktu turpmāko  ārstēšanos? Paldies!

Astmas un alerģijas pareiza ārstēšana (11.03.2011)

Manai mammai ir 64 gadi un pēdējos 6 gadus viņai ir astma, kas ārstēta ar dažāda veida inhalatoriem, taču tie
izraisa alerģiju un astmas saasināšanos. Lūdzu, iesakiet kādus ārstus vajadzētu apmeklēt. Sakiet, lūdzu, vai
pieaugušajiem ir iespējams ārstēt astmu ar homeopātijas palīdzību? Liels paldies jau iepriekš!

Astmas medikamentu lietošana grūtniecības laikā (03.03.2011)

Vēlētos zināt Jūsu viedokli šādā jautājumā. Esmu grūtniece, pašlaik rit 34.grūtn.ned.Man ir bronhiālā astma un hronisks deformējošs bronhīts, lietoju Seretīde disku 50 uz 100 stipruma. Šādu stiprumu man nozīmēja mana rajona pulmonoloģe (es tā sapratu, ka šī deva ir visnekaitīgākā manam bērnam).Situācija ir tāda, man pagājušogad (2010.g.) septembrī bija traks astmas paasinājums, tāpēc, ka esmu stāvoklī, daktere nozīmēja šo Seretīdes stiprumu. Kad sāku to regulāri lietot 2 reizes dienā, mans veselības stāvoklis uzlabojās, pēc 2 mēn. braucu pie dakteres atrādīties (veica spirogrāfiju).Un viss bija labi. Teica, lai turpinu lietot šo Seretīdes stiprumu un pēc mēneša, lai es atkal aizbraucu pie viņas, bet man nesanāca aizbraukt un to neesmu izdarījusi līdz šim brīdim.It kā jau visu šo laiku jūtos labi, bet nu jau varētu būt vairāk kā mēnesis riņķī, kad esmu pamanījusi, ka man plaušās ir parādījušies mazi trokšņi (ar visu to ka regulāri lietoju Seretīdi).Bija reizes, kad varēju atklepot, to kas atrodas plaušās-krēpas. Vai šie trokšņi neietekmē mana bērniņa attīstību? Un vai varētu būt tā, ka šie trokšņi radušies no tā, ka bērns aug lielāks un visi mani iekšējie orgāni tiek spiesti un celti uz augšu un tāpēc man ir tie trokšņi plaušās? Vai varbūt kļūdos? Pa visu šo grūtniecības laiku neesmu slimojusi, pat ne ar saaukstēšanos, nav bijusi pat paaugstināta ķermeņa temperatūra. Bija dažas reizes mazas iesnas, kuras izārstēju ar jūras ūdeni, kas paredzēt degunam. Paldies. Gaidīšu Jūsu atbildes.

Par astmu (02.03.2011)

Vēlos uzdot jautājumu par sāls pīpi. Interneta (un arī www.astmaalergija.lv mājaslapā par astmu) atradu informāciju par sāls pīpi. Manai masai (43 gadi) ir konstatēta astma. Marta mēnesis ir māsas jubilejas mēnesis, tāpēc vēlos viņu iepriecināt ar šādu veselības uzlabošanas ierīci. Vai varu to darīt, un viņa savukārt bez ārsta konsultācijas lietot šo sāls pīpi?

Inhalatora lietošana pie slodzes (02.03.2011)

Sveicināti! Es gribētu uzzināt, kad labāk lietot inhalatoru (Ventolin) - pirms sporta nodarbībām vai arī tad, kad no slodzes (parasti no skriešanas) ir nepieciešamība to lietot? Es nu jau vairākus mēnešus apmeklēju karatē treniņus. Sākumā slodzi varēju izturēt, inhalators man bija tikai retu reizi nepieciešams. Nu jau vairākas nedēļas man katrā treniņā ir nepieciešams inhalators. Esmu mēģinājusi lietot 2 pūtienus pirms treniņu sākuma, bet nejūtu nekādu atšķirību - man skrienot tāpat trūkst elpas un ir jāklepo. Vai var būt tā, ka inhalators palīdz citos gadījumos (pie gaisa temperatūras maiņām), bet pie lielākas slodzes. nepalīdz? Es jūtu, ka arī pie nelielām slodzēm, piemēram, kāpšanas kalnā vai pa kāpnēm, arvien biežāk palieku bez elpas. Jau iepriekš - paldies, par atbildi!