Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 0
Pavisam: 2614538

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Astma un grūtniecība (20.10.2011)

Esmu grūtniecības 16.ned., man ir astma, slimoju jau no 5 gadu vecuma. Lietoju Foster un Ventolin. Pašreiz ir rudens, un man ļoti bieži zāļu lietošanas starplaikā paliek grūti elpot. Vai bērniņam tas nekaitē?

Alerģija no konkrētā dzīvnieka? (13.10.2011)

Vīrietim 38 gadi. Jau no pusaudža gadiem tika diagnosticēta alerģija uz dzīvniekiem, kaķiem, putekļiem un droši vien uz vēl kaut ko. Dzīvojam kopā jau 7 mēnešus, mājā kur ir suns -  īsspalvains Taksis. Suni nelaižam telpā, kur guļam, regulāri sunīti mazgājam, katru dienu sūcu paklājus utt.(daru visu iespējamo, lai būtu mazāk saskare ar alergēnu). Taču es īsti nevaru saprast, alerģija izpaužas kā nieze, sausas lūpas un elpas trūkums no rītiem (ne katru dienu, ik pa laikam). Šie visi simptomi viņam jau bija, pirms uzsākām kopdzīvi, taču tagad tas viss tiek novelts uz suni. Zāles nekādas lietotas netiek, cilvēks smēķē, strādā ar koku, kur katru dienu ir putekļi. Taču man jautājums ir: vai var kādā veidā noskaidrot, vai šim cilvēkam alerģija ir tieši no šī konkrētā suņa? Varbūt ir kādas analīzes, ko var veikt sunim un cilvēkam reizē? Saprotu, ka tas viss ir nopietni, taču nekad sev nevarētu piedot, ja suns tiktu likvidēts, un viss turpinātos kā ir. Jo ir gadījies būt ciemos pie cilvēkiem, kam ir kaķis (kaut kāds īpašs) no kura alerģijas nav, arī no dažiem suņiem tās nav. Kur un pie kā varētu griezties, lai to noskaidrotu? Paldies jau iepriekš par atbildi!

Bieži pampst lūpas, pirksti... (13.10.2011)

Man ļoti biezi pampst lūpas, acis, reizēm arī vaigi un roku pirksti... Esmu pamanījusi, ka bieži tas notiek ja, piemēram, nedaudz saberzēju acis... vai ja skūpstos, tad uzpampst lūpas.... Ja kāds stiprāk saspiež roku, tad pirksti uzpampst. Kas tas varētu būt? Kāda alerģija???

Alerģiskas iesnas (13.10.2011)

Jau vairākus gadus mokos ar alerģiju - iesnas, kņudēšana, sarkanas, asarojošas acis utt. Lietoju Aceterin, bet tas arī laikam paliek par "švaku". Esmu bijusi pie alergologa, visas analīzes ir uztaisītas. Zinu savas alerģijas, esmu mēģinājusi mājās izdarīt visu, kas jādara, lai būtu vieglāk, taču nu jau esmu tuvu izmisumam. Varbūt varat ieteikt citas zāles alerģijai? Varbūt nomainot zāles es šo rudeni varēšu pārdzīvot?

Alerģija (13.10.2011)

Dzīvoju Anglijā. Man uz ķermeni parādījās lieli sarkani pleķi un tie niez. Man nekad nav bijušas alerģijas ne pret ko. Varbūt, ka varat palīdzēt izskaidrot, no kā ir šie plankumi?

Sarkani, niezoši pleķi. (02.09.2011)

Vēlējos Jums uzjautāt, vai nezināt, kas tas varētu būt, ka man uz sejas ir divi sārti pleķi, kuri ik pa laikam ļoti spēcīgi niez. Viens tāds pleķis ir arī uz krūtīm pa vidu. Nieze pastiprinās, kad, piemēram, sasvīst. Dažas dienas pēc niezes tajās vietās āda paliek sausa. Un pēc dažām dienām viss atkārtojas.

Izsitumi (02.09.2011)

Mani satrauc šāds jautājums. No savas mājas pārvācos uz kopmītnēm. Protams, lietotas gultas utt. Kā aizeju gulēt, naktī man uzrodas sarkani izsitumi - visbiežāk uz sejas, kājām, pleciem - un šausmīgi niez,  taču, kad pieceļos, dienas laikā nekas tāds nemetās. Varbūt tās ir putekļu ērcītes?

Alerģija (11.08.2011)

Man ir tāda problēma, ka pirms kādām 4 dienām uz vēdera sāka mesties pumpas, šodien jau viss vēders ir pumpās, ļoti niezošas, tādas kā bariņā...
Pumpas parādās tikai uz vēdera un ļoti nedaudz uz rokām. Kas tas varētu būt? Vai tā ir alerģija? Palīdziet!

Alerģija pret pārtikas produktiem (03.08.2011)

Man ir jautājums, vai drīkst ēst konservētus persikus, ja ir alerģija pret svaigiem? Tās jau ir apstrādātas?

Izsitumi uz ādas. (03.08.2011)

Bērnībā diezgan cietu no alerģijas, kas saistīta ar izsitumiem uz ādas - plankumi, nātrene, lūpu piepampums utt. Tā īsti neatklāju no kā tas bija, lai gan centos novērot no kādiem pārtikas produktiem tas varētu būt, diemžēl bez rezultātiem - alerģija bija neatkarīgi, vai dzīvoju badā vai ne, bet šī alerģija kādā jaukā dienā pārgāja, pirms 3 gadiem atkal uz īsu periodu parādījās, dzēru claritin un pārgāja, līdz pirms kādiem 3 mēnešiem atkal parādījās un nepāriet - pumpas parādās no rītiem un vakaros, tad pazūd! Vai iespējam tas ir saistīts kaut kādā veidā ar neizgulēšanos, nogurumu, bērna barošanu, jo pirms pusgada dzemdēju mazuli! Zāles nedzeru, jo baroju mazo! Man ir taisīts ādas tests, kas īsti neko neuzrādīja.