Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 445
Pavisam: 2614529

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija no putekļu ērcītēm (12.01.2012)

Sakiet, vai būtu prātīgi nopirkt gaisa mitrinātāju dzīvoklī, ja man ir konstatēta alerģija pret putekļu ērcītēm. Putekļu ērcītes izdzīvo pie relatīvā gaisa mitruma 55-60%, taču gaisa mitrinātājs uzlabo gaisa kvalitāti un mitrina gaisu. Relatīvi gaisa mitrums starp 40 un 60% ir norma, kas ir pieņemams cilvēkiem. Vai pareizi saprotu, ka, ja mājās būs gaisa mitrinātājs - tas veicinās putekļu ērcīšu vairošanos?

Alerģija pēc masāžas (08.12.2011)

Draugi svētkos uzdāvināja masāžas apmeklējumu ar ārstnieciskajiem akmeņiem. Nākošajā dienā pēc masāžas, uz ķermeņa (vēdera, dekoltē zonā, uz kakla un muguras) parādījās nelielas, niezošas pumpiņas. Pagaidām izmantoju briljantzaļo šķīdumu un iedzēru suprastīnu. Tālāk neizplatās, bet tomēr nieze jūtama. Vai tas varētu būt no akmeņiem, jo masāžas eļļas esmu lietojusi un līdz šim nekas tāds nebija (vispār ne pret ko līdz šim nebija alerģiskas reakcijas).... Un ko varētu darīt, lai to izārstētu (kamēr tieku pie ārsta)?

Alerģija no gumijas cimdiem (08.12.2011)

Man ir tāda problēma - uz abu roku pirkstiem uzmetušies sarkani pleķi, kas niez un ir sausi. Arī uz pieres tādi paši. Jūtos kā bruņurupucis. Varbūt tā ir kāda reakcija no tā, ka es strādāju par apkopēju un man jāstrādā gumijas cimdos, jānēsā sintētiska cepure galvā. Kā es sev varētu palīdzēt?
PS. Jāpiebilst, ka neatrodos Latvijā.

Sāpes locītavās (08.12.2011)

Sakiet, lūdzu, vai alerģijas dēļ var būt sāpes locītavās un muskuļos, novājināts organisms un darba ražīguma samazināšanās?

Fruktozes, laktozes nepanesamība (08.12.2011)

Sakiet, lūdzu, kā var pārbaudīt vai ir fruktozes un laktozes nepanesamība? Pastiprināti pūšas vēders un nevar noteikt iemeslu. Uzstādīta KZS. Izslēdzot augļus un pienu ir uzlabojums, bet kā lai pārliecinās konkrēti :ar analīzēm ?

Seretide iedarbība (08.12.2011)

Man 39g. Pēc vīrusa ilgstošs klepus,visu laiku krekšķis,bet elpošanas problēmu nav. Pulmonologs atklāja astmu, uzrakstījaSeretide 50/250. Sāku lietot jau 3 dienas,bet parādījās spiediens krūšu kurvī, apgrūtināta elpošana, klepus stiprāks,galvas sāpes nelielas,vārdu sakot diskomforts.Vai drīkst būt tādas sajūtas, uzsākot ārstēšanu? Vai jāturpina lietot Seretide? Vai vēlāk pazūd šīs nelabās sajūtas?

Partikas nepanesamība (21.11.2011)

Jau vairākus gadus mokos ar sāpēm zarnās, kas iet paralēli ar gāzēm. Parasti sāpes sākas pēc 11 no rīta un tad turpinās līdz naktij. Izgāju 2 gastroenteroloģijas pārbaudes.  Pēdējā - Stradiņos, kur izmeklēja visu , arī zarnas. Nekādas pataloģijas neatklāja. Un deva tikai vienu komentāru - jums ir jutīgas zarnas. Varu tikai piebilst, ka neviens no ārstiem nepiedāvāja izmeklēt mani uz kādu alerģiju. Vai šādi, kā manā gadījumā, var izpausties kāda alerģija? Pie kāda speciālista griezties?

Sausas acis (02.11.2011)

Es jau 1.5 gadu cīnos ar sausām acīm un plakstiņu sāpēm. Esmu izstaigājis vairākus acu ārstus, bet neviens tā arī līdz šim nav palīdzējis. Vēlējos uzzināt, vai pie tā varētu būt vainīga kāda alerģija?

Alerģija pret putekļu ērcīti un timotiņu (02.11.2011)

Man ir alerģija pret putekļu ērcīti un timotiņu, zāles praktiski nepalīdz, ir vai nu iesnas vai aizlikts deguns, šķaudīšana pat naktī, ir doma iegādāties līdzekļus gultas un spilvenu apstrādei, bet jautājums ir tāds, vai pastāv potēšana pret alerģiju un kādas zāles varat man ieteikt?

Vai astmas slimnieks var būt donors? (02.11.2011)

Gribēju jautāt, vai bronhiālās astmas slimnieks var būt donors?