Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 10
Pavisam: 2614548

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Organisma reakcija uz tetovēšanas krāsvielu (24.02.2012)

Veidojot skolā pētniecisku darbu, man radās jautājums, kas ir ļoti svarīgs lielai sabiedrības daļai - kāds ir risks organisma alerģiskai reakcijai uz tetovēšanas procesā ievadīto krāsu ādā? Vai tāds pastāv? Un, ja tāds pastāv, kāda ir iespēja pirms tetovēšanās noskaidrot potenciālo alerģijas risku?

Mokošs klepus (24.02.2012)

Man ir  33 gadi, gadumijā saslimu ar bronhītu, klepus bija šausminošs ar zaļām krēpām bez temperatūras, izdzēru antibiotikas un 3 nedēļu laikā ļoti lēni it kā pierima, pagāja nedēļā un sākās atkal viss no jauna, uztaisīja rentgenu, nekas neesot, atkal antibiotikas, visu to laiku vēl šķidri puņķi un šķaudīšana, izārstēju iesnas, visu šo laiku gulēju mierīgi, bet tad sākās naktīs šausmīgas klepus lēkmes, nenormāla kņudināšana kaklā, kad vēl bija tās krēpas iekšā, dzirdēju trokšņus, kad elpoju, tagad krēpu pavisam maz  drīzāk gļotas, nedaudz, klepus sausāks, no rīta paklepoju, tad dienā mazāk, vakarā un pirmajā nakts pusē šausmas, vakar sāka tā kā žņaugt krūtīs, gribas ieelpot dziļāk, bet kņud kakls un ir  klepus, niez deguns un kakls arī no ārpuses, biju uz tuberkulozes dispanseru, izklausīja, vēlreiz rentgens, tagad gaidu spirogrāfiju, citreiz uz nakti iedzeru tavegilu, it kā mazliet vieglāk, neesmu vairāk par nedēļu normāli gulējusi, nu jau tas viss velkas pusotru mēnesi, bet pēdējās nedēļas pa naktīm ir ārprāts, pirms tā visa man bieži kasījās deguns, bija šķidri puņķi, šķaudīšana, un kad likos gulēt, plaušās dažreiz bija tādas klusas skaņas, bet nebija klepus, kasījās kakls un zods no ārpuses, acis asaroja. Vai bronhīts varēja izprovocēt astmu? Vai to varēs atvieglot, jau izmisums nāk virsū?

Alerģija (24.02.2012)

Man pamatā ir 2 jautājumi. Viens no tiem vai IgG analīzes un konkrētiem pārtikas alergēniem ir precīzas un vērā ņemamas, vai arī, ja tās uzrāda alerģiju, tas neko daudz nenozīmē. 2007. gadā ārsts man nosūtīja uz šīm analīzēm, tās bija pozitīvas, toreiz izteiktas sūdzības nebija. Tagad ir parādījušās un ir atkārtoti uztaisītas tās pašas analīzes uz pienu un olu un pēc 5 gadiem viņš apgalvo, ka tas neko nenozīmē. Un kā varētu izskaidrot un ko darīt, ja vien pulmonologs uzliek astmas diagnozi, bet otrs to noliedz, pamatojoties tikai uz veiktajām dažādām analīzēm, jo tajās nekas neuzrādās. Ārsts, kurš uzlika astmas diagnozi, teica, ka pat, ja analīzes ir negatīvas, bet simptomi ir acīmredzami nevar noliegt astmas esamību. Tagad nezinu, kuram ārstam ticēt, kā ārstēties un vai ir vērts iet pie vēl cita speciālista. Es saprotu, ka katrs ārsts ir indivīds un viņam ir savas ārstēšanas metodes un uzskati, bet kā var tik ļoti pretēji atšķirties - ir alerģija vai nav, tas taču ietekmē visu manu dienas režīmu un dzīvi.

Ventolīns (06.02.2012)

Labdien, gribu lūgt - vai varat paskaidrot, kas īsti ir ventolīns un kas ir ventolīna sastāvā. Vai ventolīns ir hormonāls līdzklis?

Alerģija pēc alkohola lietošanas (19.01.2012)

Labdien, sākšu ar to, ka pamanīju, ka pēc alkohola lietošanas (degvīns, šampanietis) uz kājām sāka parādīties sarkani pleķīši, pumpiņas, kas nosedz kājas līdz jostas vietai, neniez, bet, kad pakasa vai pamazgā ar siltu ūdeni, sāk dedzināt, sūrstēt. Biju pie ādas ārsta, izrakstīja Advantan, lietojot Advantan, pumpiņas pēc dienām 3-4 pazuda. Sanāca padzert antibiotikas Augmentin, pēc 4 dienām kājas atkal nosējās ar pumpiņām.

Ilgstošs klepus jaunam vīrietim, kas nesmēķē un nedzer.... (19.01.2012)

Jau 2 gadus mans dēls (40 g. vecs), nesmēķētājs, klepo. Izieti dispanseri, ārsti, bet pēc zāļu lietošanas rezultātu nav. Meklēju pieredzējušu profesoru plaušu slimībās, kur dēls varētu griezties ar visiem izmeklējumiem.

Siltās grīdas un astma (19.01.2012)

Kā astmas slimnieku varētu ietekmēt siltās grīdas? Vai telpā, kur ir tādas grīdas, ir sausāks un putekļaināks gaiss?

Par klepu (19.01.2012)

Man ir astma. Lietoju pūšamos diskus. Nu jau vairāk nekā 3 mēnešus uznāk lielas klepus lēkmes. Nevaru naktīs gulēt. Vairākkārt esmu griezusies pie ģimenes ārsta. Biju arī pie astmas speciālista, tika izrakstītas klepus nomācošas zāles Libexsin un Ultracod. Taču tie nepalīdzēja. Esmu tā nogurusi no klepus, ka lūgtu dot padomu, kā rīkoties tālāk.

Lielas pumpas uz ķermeņa (12.01.2012)

Man draudzenei ir uzmetušās pumpas - tādas palielas, pacietas un ar čūlveidīgu galiņu !Viņai tās niez, un kā jau ar pieaudzētiem nagiem - tiek pārkasītas! Ir uz gurniem, mugurdaļā virs dibena, uz kājām un rokām bicepsa un tricepsa vietās! Dzēra Tavegilu , smērēja smērītes, bet nekā! Kā metās, tā metās ! Izskatās tā, kā  kad dundurs būtu iekodis !Viņai mājas ir suns - tāds spalvains, takša lielumā, un tas guļ viņas gultā; varbūt no tā?

Sarkani pleķi uz sejas (12.01.2012)

Man vienmēr bijusi ideāla sejas āda. Pavisam nedaudz potīšu un elkoņu rajonā ciešu no psoriāzes. Nesen slimnīcā ārstēju iekaisumu limfmezglos vēderā un tika izgriezts apendicīts, bet citādi manā dzīves veidā nekas nav mainījies. Nesen mana sejas āda palika sausa, bet ne redzami, tikai aptausotot, un šovakar tur parādījās sarkani pleķi, kuri svilst un ir  karsti! Psoriāzes pleķiem nevajadzētu būt karstiem. Vai tā varētu būt kāda alerģija?