Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 439
Pavisam: 2614523

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Astma (17.05.2012)

Man ir 21 gads. Kopš 7 gadu vecuma man ir alerģija pret ziedputeksniem, bet pēdējā laikā parādījās elpas trūkums, kas noturas visas dienas garumā, agrāk bija tikai vakarā un pēc fizikas slodzes. Bet elpas trūkums ir tikai tagad ziedēšanas laikā. Biju pie ārsta, izrakstīja zāles pret alerģiju, un būs jāiet pie alergologa, bet par elpas trūkumu man neko tā arī nepateica. Kāpēc tā  varētu būt? Vai no astmas var būt, ka elpa trūkst visas dienas garumā?

Pavasara alerģija (16.05.2012)

Šo lappusītu atklāju pavisam nesen. Tāpēc nepaguvu noskaidrot, kas ziedēja 20.aprīlī un 2.maijā. Šajās dienās man bija ļoti spēcīga šķaudīšana, nieze degunā un sarkanas, aizpampušas acis. Pārējā laikā un tikai rītos ir aizlikts deguns, kas dienas laikā vispār mazinās.

Bērzu ziedēšana (03.05.2012)

Agrāk internetā bija pieejams ziedēšanas kalendārs. Vairs to nevaru atrast. Mani interesē, cik aptuveni ilgst bērzu ziedēšana? Zinu, ka šobrīd tie ir ļoti koncentrēti gaisā, bet interesē ,cik aptuveni ilgi tie zied. Vai nākamnedēļ jau varētu samazināties ziedputekšņu koncentrācija gaisā?

Niezošas pumpas (21.04.2012)

Man vienkārši niez pumpas, un es nevaru saprast, no kā man tas ir. No sākuma niezēja mazliet, bet tagad jau niez viss vēders un ciskas. Tā ir kaut kāda alerģija, bet nezinu, no kā, un ko lietot, lai tiktu no tām niezošām pumpām vaļā.

Liekais svars (21.04.2012)

Vēlējos jautāt, kur man griezties! Kopš man piedzima bērniņš, es ļoti pieņemos svarā, bērnu ar krūti nebaroju, bet noslaucu un mēnesi devu tā. Mans ideālais svars ir 54 kg, kāds bija pirms bērna, bet tagad esmu 75 kg,  kas man ir ļoti daudz. Mēģinu ieturēties, vingroju arī mājas apstākļos, bet nekas neiet nost. Tāpēc vēlos aiziet pie ārsta, lai noņem analīzes un paskatās, ko man darīt tālāk, varbūt vielmaiņa galīgi čupā!?

Alerģiju ārstēšana (30.03.2012)

Vēršos pie Jums, jo internetā nespēju atrast pāris atbildes uz jautājumiem saistībā ar alerģiju ārstēšanu un ceru, ka spēsiet palīdzēt. Ciešu no daudzām alerģijām, sākot no mājas putekļiem, koku un nezāļu ziedputekšņiem, pelējuma sēnītes un beidzot ar pārtikas izraisīto alerģiju (galvenokārt augļi). Pēc vairāku testu taisīšanas esmu sapratusi to, ka manas alerģijas nekur nepazūd , tikai pieaug un pieaug. Lietojot deguna sprejus, acu pilienus un tabletes pret alerģijām, ar to spēju kaut kā sadzīvot, bet mani nomāc jautājums, vai es kādreiz tikšu no tām vaļā. Šobrīd atrodos Vācijā, šeit tiek piedāvāta terapija injekciju veidā un tā pati terapija pilienu veidā (Hyposensibilisierung) , bet mans jautājums ir sekojošs : vai Latvijā šī metode tiek izmantota, cik tā ir efektīva,  kādas tai cenas un vai tā galu galā ir ieteicama? varbūt ir kāds cits veids, kā atbrīvoties no alerģijām? Ņemot vērā, ka šī terapija tiekot veikta 3 gadu garumā, tad man ir mazliet bailes šeit to uzsākt un, ja gadījumā pārcelšos šo gadu laikā atpakaļ uz Latviju,vai man būs iespēja turpināt terapiju Latvijā. Ļoti gaidīšu atbildi!

Plankumi uz krūtīm (28.03.2012)

Vēlētos uzzināt, kas tas ir, ja uz krūtīm ir uzmetušies brūni, sausi plankumi un dažreiz ir asas sāpes krūtīs?

Sarkani plankumi uz ādas. (19.03.2012)

Man pirms kāda laika uz kājas parādījās mazs sarkans pleķis, bet pēc kāda laika tas kļuva lielāks, un pēc tam vēl viens parādījās uz pleca. Tāds sarkans, apmēram 1 cm diametrā, un mazliet niez. Varat ieteikt kādu smēri vai kaut ko citu. :)

Apsārtums un svilstoši vaigi (12.03.2012)

Pašlaik man ir 21 gads. Bērnībā bija alerģija no piena produktiem, kā rezultātā vaidziņi bija sarkani. Arī citreiz apēdot kaut ko ne tā, izmetās sarkani un svilstoši vaigi, bet tie pēc pāris stundām pārgāja un šāda alerģiska reakcija bija ļoti reti. Pirms pāris mēnešiem man uz sejas bija ādas sēnīte, kuru ārstēju ar Exoderil un Travocort ziedi. Kopumā ārstēšana ilga mēnesi, kā rezultātā āda ir kļuvusi ļoti jutīga un sarkanie, svilstošie vaigi ir gandrīz katru dienu. Īpaši sarkans ir vaigs, kuram smērēju medikamentus. Pārtiku cenšos lietot tikai bez konservantiem. Stāvoklis pasliktinās karstās telpās, ēdot ko pikantāku un ne tik dabisku. Pašlaik lietoju askorutīnu asinsvadu stiprināšanai un dzeru dr. Tereško tēju ādai, kā arī uz sejas lietoju Biodermas Sensibio AR krēmu un H2O. Mans jautājums būtu - vai šāds vaigu apsārtums un svilstošā sajūta varētu rasties medikamentu lietošanas dēļ un pēc kāda laika pāries vai arī tā uzskatāma par ādas rozāciju? Dermatologs teica, ka tā esot alerģija un jāsmērē Prednizolona ziede. Vai tā varētu palīdzēt? Paldies!

Kašķis uz dzimumorgāna (05.03.2012)

Manam draugam ir uzmetušās pumpas uz dzimumlocekļa, tās ir līdzīgas kašķa pumpiņām. Viņš ptreiz slimo ar kašķi. Es tikai vēlējos zināt, vai tajā zonā var tādas uzmesties un ko tādā situācijā darīt?