Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 435
Pavisam: 2614519

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija no ūdens (09.09.2012)

Esmu bijusi pie ģimenes ārstes ar aizdomām par alerģiju. Tiku nosūtīta nodot asins analīzes. Analīzes labas, vienīgi uz aļerģiskumu bija skaitlis 110. Pēc novērojumiem secinu, ka alerģija ir no krāna ūdens. Dzīvoju Pļavniekos (3 mēnešus, bet pirms tam Ventspilī, kur šādas problēmas nebija). Tā izpaužas kā sarkani apļveida izsitumi, kas parādoties uzreiz niez. Tie uzmetas uz rokām, kājam, muguras lejasdaļas un pēcpuses. Pēc 3 dienām tie pazūd un parādās jauni. Kad aizbraucu uz laukiem, jauni izsitumi neparādās - kā atpakaļ Rīgā, tā atkal izsitumi. Pretalerģijas tabletes arī īpaši nepalīdz - ko darīt?

Plankumi (09.09.2012)

Man ir tāda problēma, ka man ir plankumi uz muguras un vēdera līdz nabai un rokām. Ziemā tie ir balti plankumi, bet tagad tie ir sarkani, un mani tas biedē. Kas ir tie pa plankumiem un kā man ārstēt?

Elpas trūkums (09.09.2012)

Man jau pus gadu katru dienu ir temperatūra 37,2 grādi. Elpas trūkums un kas ir pats dīvainākais:  pie mazākās darbības ļoti svīstu. Piere slapja, pat uzkāpjot līdz 2. stāvam, kā arī bezspēks un galvas sāpes. Ir tikai 22 gadi un uzskatu, ka tas nav īsti normāli, bet ārsti neko nesaka un ir izietas gan analīzes, gan daudz citu pārbaužu, neko neatrod.

Acu niezēšana (asarošana) (24.08.2012)

Kādēļ man niez acis un ik pa brīdim uznāk šķaudīšana, ka pat varu nošķaudīties 10 reižu?

Galvassāpes (03.08.2012)

Vai ir iespējams nodot asins analīzes, lai pārbaudītu histamīna daudzumu asinīs? Jau 2 gadus mokos ar galvassāpēm- Norvēģijā lāzerakupunkturā man pateica, ka man asinīs par daudz ir histamīns, kas izraisa alerģisku reakciju - galvassāpes. Kādus pārtikas produktus es nedrīkstu lietot?

Alerģiska reakcija no kodumiem (27.07.2012)

Man iekoda rokā dundurs, un tagad roka ir ļoti piepampusi. Četru stundu
laikā pampums ir tikai palielinājies un nu jau ir uzpampusi visa plaukstas
aukšdaļa, izņemot pirkstus, līdz plaukstas locītavai. Pampums neniez. Ir svilinoša sajūta. Nedaudz apsārtis. Neesmu kasījusi vai kā citādi aiztikusi koduma vietu. Nekad agrāk nekādu alerģiju man nav bijis. Pirmo reizi, pirms kādiem trīs gadiem, arī bija tāda pati situācija. Toreiz dundurs bija iekodis rokas īkšķī, un sapampa arī visi pirksti. Salīdzinoši ar citiem cilvēkiem kuriem ir kaut kas iekodis man koduma vieta ir lielāka un ilgāk turas, īpaši dundura kodumi, dažreiz tie ir arī trīs dienas noturīgi. Sakoduši man gan ir reti kad, tāpēc nezinu, kā reaģēt šobrīd.
Ļoti gaidu Jūsu atbildi un ceru uz kādu atrisinājumu situācijai ar kodumu.

Sarkani izsitumi nabā un dzimumorgāna rajonā (27.07.2012)

Vēlos pajautāt par sarkaniem izsitumiem lata izmērā, kuri niez un veido tādus kā izciļņus. Esmu bijis pie dermatologa, viņš  izrakstīja speciālas smēres pēc pasūtījuma, taču  bezcerīgi - jau 2 mēnešus lietoju, bet  izmaiņas nav redzamas. Varbūt varat pateikt, kas par slimību tā ir. Un vai varat ieteikt kādu labu dermatologu Rīgā?

Sarkani pleķi uz ādas (20.07.2012)

Man ir uzradies sarkans pleķis uz rokas starp muskuli un rokas locītavu, tas ir jau kādus 3 mēnešus, pirms tam nekas tāds nebija, kad es sāku iet uz zāli un trenēties, tas sāka parādīties, tagad jau esmu pārtraucis, bet plankumi ir palikuši, es pašlaik nedzīvoju Latvijā,  tāpēc grūti griezties pie ģimenes ārsta. Varbūt jūs varētu kaut ko ieteikt?

Alerģija, nātrene (18.07.2012)

Sākās viss pavasarī ar tūsku ap acīm un lūpām, tagad tūska ir reti, bet parādījās nātrene uz kājām, vēdera, pleciem, nātrene no saules. Izsitumi parādās vakarā vai no rīta, dienas laikā pāriet, bet tie parādās arī uz mutes gļotādas, kas rada velkošu sajūtu un it kā tirpšanu sejas ādā. Lietoju 8 nedēļas fenkarolu, tagad aerus. Alergalogs ieteica diētu, bet tā īpaši nepalīdz. Ko vēl varētu darīt, jo baidos ēst, ka nesāktos tūska?

Alerģija no Garnier līdzekļa (11.07.2012)

Mans stāsts - man no Garnier attīrošā līdzekļa (ar sariņiem) uzmetās alerģija. Sākumā bija tikai apsārtums un nieze. Tas ilga 3 dienas, bet šorīt man piepampa arī labā acs un sākās nieze; apsārtums ir palielinājies. Lietoju Fenistil gēlu un un Fenkarol tabletes. Acīmredzot nepalīdz. Kur man griezties pēc palīdzības? Kādā iestādē? Lūdzu palīdziet!