Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 424
Pavisam: 2614508

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Astma un darbs (13.12.2012)

Meitai 18 gadi. Pirms 9 mēnešiem atklāta bronhiālā astma, pastāvīgi slimo ar bronhītu, angīnu utt. Meita beidza 9. klasi,vēlas strādāt. Kāds darbs viņai ir ieteicams, jo strādājot automazgātavā, slimība saasinājās un, meita bija spiesta no darba aiziet.Vai kādus kursus ieteicams iziet Nodarbinatavas dienestā?

Sarkani plankumi zem acīm (13.12.2012)

Man tāds jautājums - zem acīm parādījās sarkani plankumi, un es nezinu, no kā tas ir. Pēc kāda laika parādījās šausmas - acs veselu nedēļu bija piepampusi, un es pat no mājām neizgāju. Gandrīz neko neēdu -tikai auzu pārslas - un jā, viss pārgāja. Es sāku ēst kā parasti -un šodien man atkal ir sarkani plankumi. Es nezinu, kas tas ir un kur man jāiet. Kosmētiku šajā periodā vispār nelietoju - tikai krēmu Dzintariņš.

Alerģija pret niķeli (13.12.2012)

Man ādas ārsts iztaisīja testu uz alerģiju un atklāja alerģiju pret niķeli. Sakiet, lūdzu, kā lai vieglāk to izārstē un atgūstu veselību, jo man visapkart ir niķelis - pat darbā, jo strādāju veikalā un cik zināms, mūsu naudiņa arī ir niķelis.

Ādas izsitumi (23.11.2012)

Gribēju pajautāt par izsitumiem uz ādas. Man uz ķermeņa augšdaļas ir kaut kādi apsārtuši, neregulāras formas izsitumi, ilgst jau vairākas nedēļas, it kā neniez, pašam netraucē, bet skatos, ka to kļūst vairāk. Izskatās pēc cūku sarkanguļas.

Trokšņaina elpa (23.11.2012)

Guļot ir pilnīgi čīkstoša elpošana, pa dienu kaut kā nav vai arī nejūtu. Ir alerģija uz putekļu ērci, ar ko veiksmīgi cīnos, ir veikta bronhoskopija un arī plaušu rentgens, it kā viss normas robežās, bet no kā tā čīkstēšana? Man aizdomas uz bronhiem, vēl ir sajūta, ka visu laiku kaut kas stāv kaklā un nevaru norīt. Ko lai daru lietas labā?

Sarkani plankumi un izsitumi (21.11.2012)

Man no rīta parādījās roku locītavās mazi sarkani pleķīši kā uzpūsta pumpa. Tagad ir ķermeņa sānos, uz krūts un kakla nodalījuma. Lieli sarkani pleķi ar baltiem uzpūstiem plankumiem un niez. Kas tas varētu būt? Man nekad tādi nav bijuši, slimojusi arī neesmu ne ar ko. Esmu grūtniece šobrīd un tāpēc satraucos. Varbūt no kādām smaržām tas varētu būt  vai no krēmiem?

Sarkani plankumi (05.11.2012)

Man 2 dienu laikā parādījās diezgan lieli sarkani plankumi tieši virs krūtsgaliem. Nedaudz sāp, ja piespiež, bet neniez. Nekādu alerģiju man nav, tādēļ esmu uztraukta..

Ādas ēde (05.11.2012)

Man nedēļu atpakaļ padušu apvidū pie krūtīm parādījās sarkani izsitumi, tādi kā ēde. Nedēļas laikā man viņi ir savairojušies vairāk un jau parādījušies uz vienas rokas augšdelma iekšpusē, bet tie, kas bija pirmie, ir palikuši lielāki. Viņi ir sarkani, nedaudz uz āru un pāri ir tāda kā atmirusi āda. Pa dienu es tos tikpat kā nejūtu, vienīgi vakaros nedaudz niez. Man nekad no nekā nav bijušas nekāda veida alerģijas un pirms to parādīšanās nav mainījušies dzīves apstākļi. No kā tas varētu būt un kā to ārstēt?

IgE analīzes (01.11.2012)

Šodien saņēmu asins un urīna analīzes. Vienīgais, kas nav normas robežās ir IgE 157 IU/ml un Eozinofīli% 6% (norma 0.30- 5.40). Cik es pats saprotu šie abi rādītāji ir saistīti ar alerģiju vai parazītiem organismā. Ko jūs man varētu ieteikt?

Grūtības elpot pat pie nelielas slodzes (01.11.2012)

Pirms diviem gadiem noslimoju trīs nedēļas ar bronhītu smagā formā, gulēju slimnīcā. Pēc šīs slimošanas ir pastāvīgs klepus, kas dažreiz pazūd, bet tad atkal parādās no jauna un kādas divas vai trīs pēdējās nedēļas ir apgrūtināta elpošana un smaguma sajūta krūškurvja rajonā pat pie relatīvi mazas slodzes. Nktīs arī uznāk brīži, kad pamostos no tā, ka trūkst elpa. Ko jūs man ieteiktu darīt?