Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 449
Pavisam: 2614533

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Sausi pleķi (12.04.2019)

Divas nedēļas atpakaļ pamanīju sausu plēķi uz rokaks kādus 5cm zem elkoņa

Niezošas acs malas (19.02.2019)

Esmu staigājuši vairākkārt pie dažādiem ārstiem un ņēmusi demodex (acs ērcītes) analīzes, kuras neuzrādīja neko, pilnīgi vesela. Bet ļoti bieži niez acs plakstiņu malas tur, kur aug skropstas. Pēc tam āda ap acīm iekaist un pat saplaisā pie iekšējā apakšējā acs kaktiņa. Ārējie acs kaktiņi arī niez un saplaisā. 

Alfa-laktoalbumīns (19.02.2019)

Man tika veiktas asinsanalīzes - Alergēnspecifiskie IgE (pret 30 pārtikas alergēniem) un tajās uzrādās, ka ir reakcija uz alfa-laktoalbumīnu (0,73) un saldajiem pipariem (1,2). Sakiet, lūdzu, vai tā vispār skaitās alerģija un man ir jāierobežo piena produkti savā ēdienkartē? (referentais intervāls 0 - 0,35) 

Alerģija pret kaķi? (02.12.2018)

Vai var būt pēkšņi alerģija pret kaķa spalvām? Pampst acis un uz plakstiņiem lobās āda. Man nekad agrāk nav bijis tā - tik ātri parejoša nātrene uzreiz pēc kontakta ar dzīvnieku. Bet acis nepaliek labāk jau mēnešus divus - no sākuma bija 1 acs, tagad uz abām āda niez un lobās. Un sliktāk ir tieši, kad esmu mājās. Vai varat kaut ko ieteikt, vai ir jāvēršas pie kāda speciālista?

Āda (13.06.2018)

Man dažādās ķermeņa daļās uz ādas vietām ir mazi sārti, pasausi izsitumi, kas niez līdzīgi kā nātre, kad sadzeļ...jo vairāk kasa, jo vairāk niez. Kad niez, nevar nepakasīt. To ir arvien vairāk. Vai ir kāda smērīte, kas palīdz sadziedēt šīs vietas? Kā man rīkoties, lai izsitumi pazūd un vairāk neparādās? 

Plaušu veselība (11.06.2018)

Ko nozīmē plaušās pneimofibroze?

Persistējošs , smags rinīts (11.06.2018)

Mokos ar alerģiskām iesnām kādus gadus divus, trīs. Lietojot recepšu zāles (kombinētās - nazāli, iekšķīgi), viss ir skaisti, beidzot lietot, ātri vien atkal slikti. Nelietoju šobrīd zāles un praktiski visu dienu deguns ir ciet, šķaudu nenormāli daudz, deguns tek. Ikdiena un naktsmiers apgrūtināti. Eozinofīlo leikocītu skaits degunā ir 62%. Un no kā, īsti atrast arī nevar... Ādas testā parāda suni un kaķi, kaut gan man nav blakus dzīvnieciņi. Asinstestā atkal nerāda kaut kādu reakciju uz dzīvnieku epitēlijiem. Kuram no testiem ir lielāka ticamība - ādas vai asins testam? 

Vai man ir jāiet pie alergologa (11.06.2018)

Es nezinu, ko darīt. Man jau pusotru mēnesi ir klepus un grūti elpot. Kad ieelpoju Ventolin, paliek labāk. Biju pie savas ģimenes ārstes, tad pie pneimanologa un tagad mani sūta pie alergologa. Plaušu CT datortomogrāfija uzrāda bronhu iekaisumu. Saprotu, ka tas ir laikam hronisks bronhīts kurš ir ieildzis, vai ne? Kad klepoju, tad iekšā sāp. Ļoti mokos, nezinu, ko darīt un no kā man tas ir. Uztaisījusi analīzes pret dažiem alergēniem un parādīja negatīvs 2.  Ko tas nozīmē? Es nezinu, ko man darīt. Gribētu, lai alergologs paskaidrotu un uztaisītu proves uz ādas arī. Es bērnībā slimoju ar plaušu karsoni un neizslimoju kārtīgi, tāpēc gandrīz katru gadu klepus, iesnas, bet visu laiku tiku galā ar antibiotikām, bet tagad pat tas nepalīdz. Visādas zāles dzeru, bet labāk nav. Jūtu, ka ja man ir grūti elpot. Ja es neelpošu Ventolin, būs slikti. Es jūtu, ka nevaru bez tā. 

Imūnterapija (07.05.2018)

Man ir alerģija pret putekļu ērci, tā konstatēta dažādos testos, speciālists ieteicis imūnterapiju. Zinu, ka ir dažādi ražotāji, un cenas šīm vakcīnām atšķiras pat divas reizes. Cik saprotu, alerģijas centrā var iegādāties gan dārgāko, gan lētāko vakcīnu. Vēlējos jautāt, kādas ir atšķirības starp šiem medikamentiem, ja jau viens ir divas reizes dārgāks? Runa ir par simtiem nevis desmitiem eiro,un priekš manis tā ir liela nauda, līdz ar to gribu saprast. Vēlējos arī zināt, vai ir iespēja kaut kādā veidā paātrināt vakcīnu kursu, lai tie nebūtu 3 gadi. bet, piemēram, tikai divi gadi?

Iespējams alerģija (07.05.2018)

Pirms nedēļas sāka uzmesties sarkani pleķi uz kakla. No sākuma niez, pakasi un uzmetas, parādījušies ir arī uz muguras, vēdera. Pāriet un atkal uzmetas. Ārsts izrakstīja dzert Zyrtec, smērēt Adventan smeri. 5 dienas špricēja kalķi un vēl kaut ko, bet tā īsti nepalīdz un no ārsta arī neko nesapratu kaut ko nomurkšķina zem deguna un  viss. Vizuāli izskatās kā nātrene. Paldies .Ko Jūs ieteiktu šajā situācijā?