Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 451
Pavisam: 2614535

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Astma un Symbicort (31.03.2014)

Man ir 48 gadi. Pirms apmēram 2 gadiem pēc izstaigāta bronhīta uzstādīta diagnoze- vidēji smaga bronhiālā astma. Šobrīd 2x dienā lietoju Simbicort.Ir bieži bronhīti,ko cenšos uzveikt bez antibiotikām. Tieku galā ar kaļķa un C vit. injekcijām. Vai nieze kakla mugurējā daļā un tūpļa apvidū varētu būt no Simbicort? Vai astmu varētu pieveikt, atsakoties no gaļas, izlīdzsvarojot pH vidi un mikrofloru zarnās?

IgE
, alerģija no lateksa (31.03.2014)

Nu jau vairāk nekā gadu ir izsitumi uz plaukstām, un aproču rajonā (kā cimdiņi).Pati domāju, ka man varētu būt alerģija uz lateksa cimdiem, jo darbs notiek cimdos. Izdarīju IgE analīzi, uzrāda 33.  Vai ir jēga griezties pie alergologa, jo rādītāji it kā normā. Varbūt tas ir kas cits?

Par pieaugušo astmu (31.03.2014)

Man ārstē astmu no 2010.gada, kuru man atklāja MĒNESS- aptiekā. Viņiem  bija ieplānota pārbaude visiem iedzīvotājiem, kas vēlējās parbaudīties. Bet man visu mūžu ārstēja no hroniska bronhīta, un neviens neatklāja astmu. Vai es varu izārstēties no astmas, nelietojot zāles?

Nepāriet klepus (14.03.2014)

Saslimu pirms divām ar pus nedēļām, bija klepus, arī temperatūra. Divas reizes nodevu asins analīzes, kas abās reizēs bij labas, pirmā reize uzrādīja minimālu vīrusu, ne bakteriālu. Otrā reizē analīzes bij vēl labākas. Klepus joprojām nepāriet, tas ir sauss, kairina kaklu, tādēļ ārste lika veikt plaušu rentgenu. Plaušu rentgenā ārstei nepatika viens teikums: "Zīmējums akcentēts apakšdaivās." Saka, ka varētu pierakstīties pie pulmonologa, lai pārbaudītos uz astmu, ja gribot būt pilnīgi drošs, bet tas neesot obligāti. "Dubults neplīst" un gribu pārjautāt vēl kādam speciālistam, cik liela ir nepieciešamība iet pie pulmonologa. Vai var būt, ka ir kas nopietns, ja šobrīd asins ainā nav pasvītrots neviens rādītājs un ir šis teikums par akcentētām apakšdaivām? Agrāk nekad nav bijusi astma. Nevaru izšķirties, kā rīkoties.

Plankumi uz ķermeņa (13.03.2014)

Jau vairākus gadus esmu novērojis sev uz ķermeņa krustu daļā sārtus plankumus. Tie neniez. bet gan ,pavasarim tuvojoties, paliek labāk redzami. un nu jau tie sāk palik arvien vairāk..

Es atmātiķis un kolēģis - smēķētājs (05.03.2014)

Nesen darbā mums pieņēma kaislīgu smēķētāju, kuru apsēdināja man blakus. Nekad darbā nebiju klepojusi, tikai mājās (jo tur ir paklājs, maza, mitra vannasitaba utt). Tagad darbā man visu laiku jāklepo, jārij siekalas, jo kaklā veidojas gļotas, deguns iet ciet utt. Vai man ir tiesības pieprasīt kaut kādu darba devēja rīcību šajā situācijā? Vai ir kādi darba likumi, kas noteiktu, kā šādā situācijā rīkoties?

Izsitumi (05.03.2014)

Atrodos ārzemēs un pie ārsta tikt nav iespējams. Lūdzu Jūsu palīdzību. Man uz kājām potīšu rajonā un ari zemāk ir uzmetušies sausi, sarkani izsitumi, kas katrs sastāv no vairākām mazām, sarkanām pumpiņām. Niez tikai tad, kad pieskarās. Āda paliek sausa un lobās nost vietām. Varbūt zināt, kas man kaiš. Esmu ļoti satraucies. Paldies. Gaidīšu atbil

Alerģiskas iesnas pie uztraukuma (14.02.2014)

Kā atbrīvoties no alerģiskām iesnām, kuras rodas pie vismazākā uztraukuma? Aizpamst arī aizdegune un rīkles gals. Kāda diēta jāievēro, vai jālieto medikamenti?

Alerģiskas iesnas pie uztraukuma (12.02.2014)

Kā atbrīvoties no alerģiskām iesnām, kuras rodas pie vismazākā uztraukuma? Aizpamst arī aizdegune un rīkles gals. Kāda diēta jāievēro, vai jālieto medikamenti?

Bronhiālas astmas ārstēšana (24.01.2014)

Gribēju uzzināt, kādas fizikālas medicīnas metodes var palīdzēt cilvēkam ar bronhiālo astmu.