Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 20
Pavisam: 2614558

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Izsitumi (19.06.2014)

Pēdējo divu dienu laikā man uz vēdera un muguras veidojas tādi kā izsitumi, mazi punktiņi ar palielu apsārtumu ap viņiem. Bet atkal dienas laikā izzūd. Vai ir kāda ideja, kas tas varētu būt?

Saules alerģija (10.06.2014)

Šķiet, ka man ir parādījusies alerģija pret sauli, pēdējās 3 vasaras ar katru gadu izteiktāk. Vairākas stundas pēc uzturēšanās saulē tās vietas, kas ir bijušas tiešā saules iedarbībā, apsārst, sāk niezēt un parādās pumpas. Visbiežāk tās ir rokas, dekoltē un šogad arī seja. Nākamajā dienā āda ir "nomierinājusies", bet nedaudz redzamas tās vietas paliek vienalga. Stipri pretiedeguma krēmi palīdz. Jautājums - vai to tomēr ir iespējams kādā veidā ārstēt? Alerģija parādījās pēc grūtniecības, vai tas varētu būt kā saistīts? Varbūt tas norāda uz kādām citām problēmām organismā? (slimoju arī ar psoriāzi) Paldies!


Elpas trūkums (10.06.2014)

Parādījies elpas trūkums runājot, nevar pabeigt teikumu. Trūkst elpa saliektā stāvoklī, piemēram,  uzlasot no grīdas kaut ko. Guļus stāvoklī no elpceļiem nāk čīkstoša skaņa. Ir vispārēja noguruma sajūta. Kas varēttu būt par vainu?


Alerģija pret kakao (10.06.2014)

Man ir jautājums par alerģiju pret kakao. Cik slikti un bīstami ir turpmāk aprakstītais un vai ir slikti to ignorēt, ja nekādas smagākas reakcijas nerodas? Jau kādu laiku man ir kaut kāda alerģija pret kakao, ēdot tumšo šokolādi, kur daudz kakao. Varu pat būt kā indikators šokolādes kvalitātei, jo pat nezinot, cik šokolādē ir procentu kakao, varu to uzzināt pēc savas reakcijas. ēdot pavisam tumšo šokolādi, kur ir ap 70%  kakao šķaudiens nāk gandrīz uzreiz, bet pēc tādas, kur ir kādi 50% ,var uzrasties pēc maza brītiņa, ko līdz apēdu vai pēc kādas minūtes un varbūt vieglākā formā. Tātad reakcija ir šķaudīšana, pēc kuras arī kā jau pēc jebkuras šķaudīšanas deguns paliek tā kā nedaudz ciet, bet elpošanu īpaši neapgrūtinot. Uz šķaudienu velk, arī paelpojot kakao - strādāju uzņēmumā, kur ražo šokolādi, tāpēc dažreiz pētot izejvielu iepakojumus tā sanāk.

Krēpas pēc bronhīta (02.06.2014)

Katru gadu slimoju ar bronhītu. Pēc tā ļoti ilgu laiku netieku vaļā no krēpām, kas raksturīgas tikai kreisajā bronhu pusē. Arī šoreiz, jau trešo mēnesi man ir krēpas, kas nepāriet. Izdzēru antibiotiku kursu un ACC iepakojumu, rezultātu nav. Ir konstatēta astma, kas nebija aktīva līdz šim brīdim. Vai tas ir no astmas vai kas cits? Varbūt HOPS? Pie kādām slimībām var būt krēpu izdalīšanās? Reizēm elpas trūkums ne pie fiziskas piepūles, īpaši izelpojot.

Astma un sauļošanās (02.06.2014)

Sakiet, lūdzu, kādēļ dažiem astmas slimniekiem nav ieteicams sauļoties un kā zināt, vai piederu pie šīs grupas?

Grūtniece ar bronhinālo astmu un alerģiju no ziedputekšņiem (02.06.2014)

Gribētu lūgt padomu: esmu 11. grūtniecības nedēļā, un mani pieveikusi alerģija - aizlikts degums, asaro acis, kasās kakls.  Ģimenes ārsts un pulmonologs ieteica Claritin; aptiekāre ieteica nelietot, jo anotācijā nav datu par grūtniecēm un šo medikamentu. Varbūt ir kāds homeopātisks līdzeklis, ko var lietot grūtniece?

Alergologi (11.05.2014)

Vēlos uzzināt, vai biedrības speciālisti ir pieejami tikai Rīgā? Vai ir kāds speciālists, kas konsultē arī Daugavpilī? Ja nē, tad kā pie jums tikt? Vajadzīgs ģimenes ārsta nosūtījums?

Dulla galva (09.05.2014)

Man pēc dažu pārtikas produktu ēšanas parādās dulla galva un grūtības sakoncentrēt skatienu. Pēc kāda laika šī sajūta pāriet. Citu simptomu nav. Vai tā varētu būt alerģija?

Alergēnu imūnterapija (01.05.2014)

Arvien vairāk tiek runāts par alergēnu imūnterapiju, bet nekur nav pieejama konkrēta informācija par cenām. Arī šajā mājas lapā skaista prezentācija, bet cenas nekur? Kāpēc to tā kā noklusē? 1.Vēlētos uzzināt, kurās iestādēs Rīgā veic šo imūnterapiju? 2.Kā atšķirās cenas tajās? 3. Kur ir vislētākās izmaksas? Jo tas ir dārgs prieks, kas nav mazsvarīgi. Tomēr esmu nomocījies no ziedputekšņu alerģijas katru gadu, ka esmu nolēmis izmēģināt šo metodi. Tātad konkrēti, kur un cik tas izmaksā (vienā gadā)? Paldies!