Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 448
Pavisam: 2614532

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Sārti plankumi (20.09.2014)

Jautājums
Uz kājām tuvu intīmai zonai ir sārti plankumi. Reizēm liekas, ka tie  pazūd, bet tad atkal pēc pāris dienām uzrodas.

Niezoši pleķi uz ādas (20.09.2014)

Jautājums

Vēlējos lūgt Jūsu palīdzību! Manam draugam uz ādas ir sarkani, niezoši pleķi, pumpiņas, kā pēc insektu, piemēram, odu koduma. 

Alerģija – kā cīnīties (14.08.2014)

Jautājums
Man ir alerģija. Kā ar to var cīnīties, ja 5 gadus ir alerģija - tikai augustā jāšķauda, niez kakls, ir alerģija no medus nevar nemaz domāt to ēst -uzreiz pamst kakls ciet. Dzeru Atecerin pret alerģiju, bet nav nekādas jēgas.

Aizlikts deguns, grūtības elpot (14.08.2014)

Jautājums
Man ir jautājums, vai tā varētu būt alerģija, ja ir grūtības elpot caur degunu, pārsvarā ir aizlikts deguns, it īpaši vakaros un rītos, no rītiem ir tūska ap acīm. Aizlikts deguns ir visu gadu, nav saasinājumu kādā no gadalaikiem, esmu mēģinājusi lietot aerosolus alerģiskajam rinītam (aptiekās ieteica)

Symbicorts (24.07.2014)

Ar astmu saslimu šā gada aprīlī pēc izslimota bronhīta. Pulmonologs uzstādīja diagnoz:i vidēji smaga astma un lika lietot Symbicort 160/4.5. Pēc mēneša rezultāti bija, kā dakteris teica - par daudz labi. Visi testa rādītāji virs 100%. Zāles pārtraucu lietot pēc ārsta norādījuma, bet pēc divām nedēļām klepus ar biezām krēpām atgriezās. Turpināju lietot zāles.Klepus nav pārgājis pilnībā, bet atkal pārādījusies diskomforta sajūta, ka, velkot elpu, ir tāda plašuma un vēsuma sājūta plaušās, kāda tā bija, kad rādītāji bija pāri 100%. Man radās jautājums, vai šīs zāles nav par stiprām (tā daļa kas atbild par paplašinājumu) un vai hormona preparātu var tā ar "joni” pārtraukt vai nav jāpārtrauc pakāpeniski.

Sarkani plankumi uz muguras (24.07.2014)

Vēlētos uzzināt, ko nozīmē sarkanīgi gaiši plankumi muguras augšdaļā un zem krūtīm. Plankumi neniez. Pie ārsta vēl neesmu griezusies, tādēļ vēlētos vispirms jau uzzināt, kādi ir varianti.

Plankumi uz ādas (24.07.2014)

Man uz vēdera ir izsitušies nelieli sarkanīgi plankumi, domāju, ka gan jau būs labi, bet te tie vairāk un vairāk paliek, pirms atvaļinājuma bija viss normāli, aizbraucot atvaļinājumā palika sliktāk, pats strādāju UK. Alerģjas pirms tam nav bijušas nekad .

Alerģija,nieze vai kašķis (24.07.2014)

Nevaru saprast, kas ir noticis. Tā kā neatceros, kad man ir bijusi ādas alerģija vai nieze, tāpēc arī nesaprotu, kas tas ir. Vēl jo vairāk – nezinu, kā ir, kad ir kašķis. Vienīgais - mani draugi mani nomierināja, ka kašķis esot strap pirkstiem mazas pumpiņas, man tādu nav. Toties man kasās pats ķermenis un dažādas ķermeņa daļas un tad kad pakasu, parādās sīkas pumpiņas un sāk kasīties vēl vairāk. Niezīga sajūta parādās ik pa brīdim, var pēkšņi iekasīties roka vai mugura vienā vietā, tad kāja, arī krūts vienu brīdi likās, ka niezēja un vēders arī brīžiem ieniezas. Ko darīt, kas tas varētu būt? Pie ārsta varēšu tikt tikai nākamnedēļ. Saldu es neēdu un arī kaut ko alerģisku neēdu. Vienīgā aizdoma man ir uz dušas želeju. Nomainiju citu, vai arī ar žileti, kad veicu kāju epilāciju un vēl varētu būt, ka vienkārši kaut ko iekasījusi. Šoreiz galvenais baidos, vai nevaru aplaist citus, jo nesatrotu kas  tas ir. Ko varētu darīt,  kamēr tieku pie ārsta?

Pūžņo roka (19.06.2014)

Lieta tāda, ka man ir alerģija pret bērzu ziedputekšņiem, kura laimīgi jau ir garām, bet jūnija sākumā sākās kaut kas cits, gadiem pūžņoja labās rokas vidējais pirksts. Otro gadu no vienas rokas tas pārgāja uz otru, arī vidējais pirksts tagad man zied, bet šogad pirmo reizi tas aiziet arī uz delnu. Rakstu Jums, jo nezinu, kas tas ir, vai alerģijas kāds paveids, jo tieši jūnijā. Neviens pa šiem 20 gadiem nebija spējīgs atbildēt uz manu jautājumu. Ko tik man nedarīja, nekas nelīdz!Varbūt Jums būs kāda ideja.

Alerģija grūtniecības laikā (19.06.2014)

Man ir 32 gadi. Šobrīd rit 23. grūtniecības nedēļa. No 10 gadu vecuma ciešu no polinozes, kam pievienojās arī astmas pazīmes. Sakiet, lūdzu, kādus antihistamīnus līdzekļus es varu lietot.