Dežūrārsti

Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacientiem pieejami arī dežūrārsti

Veselības norēķinu centrs informē, ka gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika), bet iedzīvotāja veselības stāvoklis neļauj gaidīt, Rīgā un citās lielākajās pilsētās pacientiem ir pieejami dežūrārsti.

Dežūrārsti iedzīvotājiem sniedz palīdzību neatliekamos saslimšanas gadījumos. Turklāt palīdzība tiek sniegta visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts.

Šobrīd Rīgā tiek nodrošināta dežūrārstu pieejamība darbadienās darba dienās no plkst. 15.00 – 21.00, sestdienās no plkst. 8.00 – 15.00 un svētku dienās no plkst. 8.00 – 15.00 (ja svētku dienas, ieskaitot brīvdienas, pārsniedz 1 dienu). Citās pilsētās dežūrārstu pieejamība nodrošināta atbilstoši pielikumā ietvertajai informācijai.

Pārējā laikā pacientiem neatliekamo palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas un ārstniecības iestāžu diennakts traumpunkti, nepieciešamības gadījumā pacienti var izsaukt arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi.

Par dežūrārstu darbības vietām un pieņemšanas laikiem var uzzināt, zvanot uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo telefonu 80001234 darbdienās no plkst. 8:30 līdz 17:00 (piektdienās - 16:00)

Ārstniecības iestāžu saraksts, kurās pieejami dežūrārsti: Dezurarstu_saraksts.xls