Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 465
Pavisam: 2556797

Alerģijas izpausmes pazuda, nomainot dzīvesvietu

Gribu pastāstīt par savu meitiņu. Kad viņai bija divarpus gadu, viņa arvien biežāk klepoja, bet ģimenes ārsts teica – bronhīts. Izrakstīja antibiotikas. Tikko bijām iznākuši no slimnīcas, kur kārtējo reizi bērnam ārstēja bronhītu ar antibiotikām, bet naktī dzirdu, ka mazā gultiņā smok nost, klepus nerimstas. Es, mediķe, sapratu, ka tā nav parasta klepošana. Radās aizdomas par astmu. Nonācām bērnu slimnīcas 18.nodaļā. Momentā tika veiktas inhalācijas, un rezultāti bija acīmredzami. Alerģiskie testi uzrādīja alerģiju uz putekļu ērcītēm, bērzu putekšņiem, pelējuma sēni. Jutos bezspēcīga – apzinājos, ka visu mūžu būs jārēķinās ar dažādiem ierobežojumiem un inhalācijām. Sekoja ļoti smags periods. Lēkmes turpinājās, un astoņas reizes dienā bija jālieto inhalators.
    Tajā laikā dzīvojām dzīvoklī Ķengaragā, kur visapkārt auga bērzi un papeles. Mums bija piekodināts, ka nedrīkst būt nekādi paklāji, biezie aizkari, visas drēbes jāmazgā septiņdesmit grādu temperatūrā, lai putekļu ērcītes aizietu bojā, spilveniem un segām jābūt no sintētikas. Tika noteikta virkne produktu, ko nedrīkst ēst – ja, piemēram, ir alerģija pret bērza putekšņiem, nedrīkst ēst bumbierus, kartupeļus un daudz ko citu. Izslēdzot visu, ko bērns nedrīkst ēst, sapratām, ka viņš drīkstētu dzert ūdeni un ēst rīsus. Darījām visu, ko spējām – sākot ar mitro uzkopšanu, beidzot ar aizkaru noņemšanu. Sapratu, ka pats galvenais ir stiprināt bērna imunitāti. Sāku profilaktiskos pasākumus – masāžu, peldēšanu, rūdīšanos. Bērnu baroju ar normālu pārtiku, izslēdzot ļoti alerģiskos un krāsainos produktus, nomainīju mājas kopšanu un kosmētikas līdzekļus.
    Tā kā bijām ieplānojuši mājas celtniecību, zinājām, kā visu tajā izveidosim maksimāli askētiski un vienkārši. Izdarījām visu iespējamo, lai mazinātu putekļu uzkrāšanos. Pārceļoties uz māju, meitai pārgāja alerģijas izpausmes. Bērni tagad pārsvarā dzīvo pa dārzu, skrien un spēlējas, vasarā katru dienu braucam peldēties. Jau divus gadus inhalators netiek lietots, jo lēkmju nav bijis. Kad bērnam naktī ir vīrusa infekcijas izraisīts klepus, nepieciešamības gadījumā esmu iedevusi ieelpot, lai paplašinātu bronhus, un bērns varētu mierīgi gulēt. Taču tas, ka mēs nomainījām dzīvesvietu, meitai nācis tikai un vienīgi par labu.
Aija Apsīte