Interesanti fakti

Ceļojumu izvēle

Katram cilvēkam ir individuālas prasības un vēlmes, tāpēc katram jāatrod tāda atpūtas vieta un klimatiskais apgabals, kur viņš jūtas vislabāk.

Kukaiņi un alerģija

Alerģiskās reakcijas kukaiņu kodumiem var izpausties ļoti dažādi. Tās var aprobežoties ar ādas apsārtumu ap koduma vietu vai izplatīties pa visu ķermeni kā nieze.

Lieldienas un alerģija

Alerģiskiem cilvēkiem vajadzētu būt uzmanīgiem, izvēloties Lieldienu olu krāsas. Bieži vien olu krāsošanai tiek izmantotas mākslīgas vai dabīgas krāsvielas, kuras jutīgākiem cilvēkiem var izraisīt alerģijai līdzīgas reakcijas, tā saucamās pseidoalerģijas.

Mājsaimnieču ekzēma

Pēc intensīva kontakta ar ūdeni tiek traumēta lipīdu aizsargkārta un ādā viegli var iekļūt alerģijas izraisošas vielas. Uz tās parādās ūdens un daudzo tīrīšanas līdzekļu radītās pēdas.

Medikamentu alerģija

Lietojot medikamentus, nereti blakusparādību izpausmē ir iesaistīta organisma imūnā sistēma, tad tās mēdz dēvēt par hipersensitivitātes, paaugstinātas jutības jeb alerģiskām reakcijām. 

Peldēšana un alerģija

Peldbaseinu ūdenī esošais hlors, savienojumā ar organiskām vielām, rada kairinošu reakciju uz elpošanas sistēmu, kā rezultātā var sākties rinīts, alerģija vai pat astma.

Pelējums un alerģija

Pelējuma sēnītes ir sastopamas lielos daudzumos it  visur – gan iekštelpās gan ārā, neatkarīgi no gadalaika. Šīs mikroskopiski sīkās sporas lido pa gaisu un, nokļūstot mūsu elpceļos, var izraisīt alerģiskas reakcijas.

Spilvens un alerģija

Uz spilvena cilvēks pavada trešo daļu savas dzīves, tāpēc der zināt, ar ko pildīts katra pagalvis. Ja organisms mēdz pastiprināti reaģēt uz kādu vielu, tad vajadzētu izvairīties no spilveniem ar dabisku pildījumu.

Stress un alerģija

Alerģija var radīt stresu - zinātnieki noskaidrojuši sarežģīto mijiedarbību starp stresu un alerģiju.

Svaigs gaiss autovadītājiem

Lai izvairītos no alergēnu iekļūšanas automašīnas salonā, ieteicams izmantot speciālus aktīvās ogles filtrus.